08
Led
Vojtěch Pavlík

Junioři úspěšní na 50%

V sobotním zápase nás čekal beznadějně poslední tým FBC Hradec Králové, krčící se s 1 bodem na chvostu tabulky.

Vstup do „parketového“ utkání se nám povedl a Štěpán Čejka nás poslal do vedení – 0:1. Následnou přesilovou hru jsme nevyužili a soupeř z před-brankového prostoru dorazil odražený míček – 1:2. V 9. minutě využil pobídky Kuby Bočka Honza Hausmann a poslal nás do vedení – 1:3. Ke konci první třetiny jsme si vyzkoušeli oslabení, když na půlce kotvil soupeřovu hůl Čejka. Oslabení bylo rozpůleno třetinovou pauzou.

Ihned po skončení trestu loboval Petr Krob na brankoviště soupeře a brankář hostí předvedl slušný odkop, ale přímo na hůl vyběhnuvšího provinilce Štěpána Čejky, který neměl problém dořešit situaci brankou – 1:4. Následný brejkovou situaci proměnil Pavel Bartoš backhandovým podstřelením brankáře – 1:5. Soupeř začal tvrdit muziku, ale za hranicí pravidel. Přesilovou hru využil Jakub Hromada – 1:6. Soupeř snížil z hole Bendy – 2:6. Zbytečná vysoká hůl Hradeckých „Votroků“ nám dala nabídku další početní výhody. Tu využil umístěnou Štěpán Čejka, když se mu rozestoupil celá obranný blok. Divoká druhá třetina viděla ještě 4 branky a tak se do šaten šlo za stavu 3:10 ve prospěch hostujících BA.

Třetí třetinu šel tým s pokyny dohrát zápas na míčku a kombinační hrou vytvářet brankové příležitosti. Bohužel moc krásy jsme neviděli a od 52. minuty se zápas jen dohrával. Bleci se prosadili ještě čtyřikrát a z Hradce odváželi 3 body za výhru 3:14.

Povinné tři body zapsány.

JUNiA

Nedělní zápas se Sokolem Pardubice se odehrával na palubovce spřáteleného klubu OREL Přelouč. Přivítala nás pěkná hala s tribunou pro 266 diváků.

Sokolové vstoupili do zápasu velmi sebevědomě a měli výborně propracovanou obrannou hru. První minuty se obě družstva oťukávala a první branku jsme vstřelili mi, bohužel do vlastní sítě – 1:0. O rychlé srovnání se postaral bourák Pavel Batoš – 1:1. Identickou branku si sportovně vstřelil do domácí Slabý – 1:2. Standardní situaci od mantinelu jsme si školácky nepohlídali a Štarman věšel na přední tyč – 2:2. V 17. minutě se podobnou střelou prosadil i Jakub Hromada a posla nás do vedení 2:3. V čase první třetiny 18:24 poslal rozhodčí na lavici současně tři hráče – bohužel pro nás z toho bylo oslabení 4 na 3. Po 6 vteřinách využil zaváhání rozehrávky Jakub Hromada a poslal do úniku Jakuba Bočka a ten tyto situace umí řešit s noblesou – 2:4. Soupeř přesto nabídnutou přesilovku využil a tak se šlo do šaten za stavu 3:4 pro BA. Skóre a trestné minuty byly jediné statistiky, které jsme první třetinu ovládly. Čísla střelby a držení míčku byla na straně domácích.

Druhou třetinu přišla neuvěřitelná série chyb v našem obranném pásmu a agresivní dravec Sokol trestal. Během 3 minut vstřelil 3 branky a otočil zápas na 6:4. TIMEOUT BA. V následné desetiminutové pasáži jsme dokázali vylepšit koncentraci, ale byli to Sokolové, kteří byli na míčku a tvořili hru. Ojedinělé, ale slušné brejkové situace jsme ale využít nedokázali a tak přišla lekce číslo dvě od produktivních Pardubic. 4 branky do sítě hostí znamenalo jediné. Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, když jsme jí prohráli 7:0.

V taktickém šuplíčku jsme vytáhli staré dobré Vítkovice. Celoplošná osobní aktivita jeden na jednoho a ze vyhraných soubojů vytvářet co nejvíce přečíslení už v obraném pásmu domácích. Zápas se hrál nahoru dolů a vznikalo mnoho hezkých akcí na obou stranách. Bylo znát, že Pardubicím trochu zvlhl střelecký prach, když neproměňoval 100 % příležitosti 3 na 1. Nutno dodat, že fyzických sil nám ubývalo, přesto třetí třetinu se nám podařilo vyhrát 3:2. Bohužel ani slušné výkony v první a třetí třetině nám dneska na body nestačily. A zaslouženě. Pardubice byli lepším týmem a za desetiminutový výpadek, kdy jsme soupeře nechali nás rozstřílet jsme si body nezasloužili.

Venkovní šnůry zápasů pokračují a hned ve čtvrtek do Ústí, které tento víkend získalo body čtyři, když dokázalo vyloupit Sparťanský Barrandov 7:8 a doma nestačilo na Mladou Boleslav a podlehli až minutu před koncem prodloužení  a padlo 11:12.

18.12.2016 - Letňany
08
Srp

Jakub Boček v reprezentaci!

Jeden z největších talentů klubu byl oceněn, když byl nominován do třiadvacetičlenného kádru juniorské reprezentace na turnaji Czech Open. Co nám k nominaci

sd
25
Kvě

Kralupy 2017 – Junioři 3. místo!

V letošním roce jsme si s Juniory B naplánovali dva florbalové turnaje a prvním byly Kralupy Open. Vzhledem k několika omluvenkám

15272157_10211962578366835_6723763546302142728_o
17
Úno

Junioři jdou bojovat do play-off!

Juniory čeká premiéra ve vyřazovacích soubojích v G2 lize juniorů. Blaci ve své premiérové sezóně skončili v základní části na 10. místě, ze