28
Srp
Jakub Zalubil

Junioři obhájili výhru na UNYP Cupu

Junioři a juniorky se v posledním srpnovém víkendu zúčastnili přípravného turnaje UNYP. Zatímco juniorům začal turnaj již v pátek, juniorky se vracely v pátek ze soustředění v Poličce, aby stihly úvodní zápasy v sobotu. Na hale v Kobylisích odehráli junioři celou svojí základní skupinu. V prvním zápase dokázali porazit Florbal Ústí vysoko 8:2 a do turnaje vstoupili dobře. Druhý zápas už nebyl tak jednoznačný a junioři museli proti Liberci ukázat svojí sílu. Nepříjemně hrající Liberec dokázal ve druhé polovině odskočit o dvě branky a klukům dalo zabrat zápas otočit. Rozhodující branku dokázali naši kluci vstřelit deset vteřin před koncem v přesilové hře. V posledním zápase s Gullivers Brno byl průběh opačný.  Za stavu 5:1 se Brno dokázalo vrátit do zápasu a zápas nakonec skončil 5:4. Junioři tak s třemi výhrami postoupili do čtvrtfinále turnaje z prvního místa ve skupině.

40078972_1820639854719260_2403281978775306240_o

Juniorky vstoupily do svého turnaje při chuti a svého soupeře z Nového Strašecí vyprovodily skórem 8:0. V dalším zápase nastoupily proti holkám z Ústí. V zápase, ve kterém ani jeden tým nedokázal proměnit trestné střílení, holky ztratily dobře rozjetý zápas. Vedení 2:0 hráčky Blacků neudržely aa Ústí dokázalo v poslední minutě zápas otočit na 3:2. O postup do semifinále tak holky bojovaly s Tatranem Střešovice. V raním zápase v neděli nestačily juniorky na Tatranky v poměru 0:2 a čekal je zápas o páté místo. Holky tento zápas o konečné umístění zvládly a po výhře 2:0 nad Sport Club Klatovy holky skončili celkově páté.

40070507_1820935494689696_2227423198515822592_o

Junioři ve čtvrtfinále potkali známý tým Florbal Mladá Boleslav. Začátek zápasu byl od obou družstev divoký a první dvacetiminutovka nabídla divákům hned sedm branek. Důležitým aspektem zápasu bylo, že Boleslav celý zápas jen dotahovala. Naši junioři vždy ve správný čas zabrali a soupeři odskočili. Na výhře 7:5 se výrazně podílelo duo Boček – Burian, kteří měli prsty u šesti ze sedmi branek. V semifinále juniory čekal „domácí“ celek turnaje Acema Sparta Praha Unyp. Vstup do zápasu měli lepší Blaci, když se v první dvacetiminutovce dostali do dvoubrankového vedení. O to ve druhé třetině junioři přišli a Sparta zápas otočila ve svůj prospěch. Poslední třetina brankově ale patřila Angels. Zápas junioři ve svých přesilovkách otočili a hattrickem pomohl k obratu Rulíšek. V hektickém závěru již kluci dokázali udržet jednobrankový náskok a junioři mohli slavit postup do finále.

40084250_1822290331220879_7877552242335678464_o

Do finále postoupili Vítkovice, což je soupeř, se kterým se moc nepotkáváme. Z důvodu zpoždění turnaje a potřeby dopravit se domů posledním vlakem ostravských hráčů se finálový zápas hrál pouze 3×15 minut. Tato změna se stala lehkou výhodou pro nás. Z důvodu kolize pohárového zápasu mužů trio hráčů, kteří nastupují pravidelně za mužský A tým, mohlo pomoci týmu v první třetině, která skončila 2:1. Všechny tři branky padly v prvních šesti minutách a diváci pak dlouho žádnou neviděli. Rozhodnutí mohlo padnout při proměnění trestného střílení, ale pojistku trefil až kapitán Štěpán Čejka. Ten než zvedl s týmem pohár nad hlavu, tak musel ještě zvládnout v závěru situaci oslabení o tři hráče. V situaci 6 na 3 ale Vítkovice branku vstřelit nedokázaly a Blaci tak po výhře 3:1  dokázali obhájit první místo na Unyp Cupu.

st.žákyně
24
Zář

Hladký postup starších žákyň do 1. koše!

Starší žákyně BA se v sezóně 2018/19 opět vrací do soutěže 5+1. První hrací den se představily v Mladé Boleslavi v kombinované sestavě hráček 2004,