15
Dub
Vojtěch Pavlík

Junioři krůček od titulu!

Třetí utkání finálové série juniorské extraligy mezi BA a FBŠ tentokrát hostila ČakoSquareGarden. Po prvních dvou zápasech, byla série vyrovnaná 1:1.

Domácí se museli snažit odčinit výkonnostní propadák z druhého zápasu, kdy jim Bohemka dala lekci florbalu. A byla to tentokrát opět klokanská mládež, která šla do vedení. Taktika Bohemky kdy si obránci poměrně dlouho přidržují míček, zvaná „uspávání hadů“, jim vycházela. Trochu zvláštní na finále juniorského florbalu, kde by divák očekával hru nahoru dolů. Lodivodi na lavičkách Michal Jedlička a Jakub Zalubil vymýšlejí taktické výhody pro svá družstva. V první třetině se povedlo Bohemce odkočit na 2:0. V patnácté minutě zvedl prapor domácích šutér „par excellence“ Kuba Boček. Domácí brankář Dan Pfeifer dominuje svými výhozy, kterými dostává své spoluhráče do nadějných střeleckých pozic v rozhozené obraně klokanů. Jeden takový výhoz prošel a opět Kuba Boček vyrovnává na 2:2. Klíčový byl z mého pohledu gól v rychlém sledu od Filipa Rulíška na 3:2. Bohemku jsme tímto otupili.

ba_juni_1Během první přestávky dostal prostor i A tým, kdy si pro individuální ocenění přišli brankář Ondra Matiášek a Jakub Renčín. Oba dva vyhráli statistiky základní části první ligy mužů. Náš brankář Ondra měl nejvyšší procento úspěšných zákroků 84,78% a v 13 ze 16 zápasů zaznamenal výhru. Jakub Renčín letos zahrál svou životní sezónu, kdy v základní části nasbíral úžasných 75 bodů za 41 branek a 34 asistencí. V Play-off Kuba přidal ještě 13 bodů a jeho účet je tedy 88 bodů.

ceny BA

Druhá třetina byla opět velmi svázaná taktikou, kdy diváci viděli úporný boj na hřišti o každý centimetr. Blaci měli mnoho šancí, ale nepovedlo se ani jednu z dvanácti střel propasírovat za zády kamaráda, bývalého blacka, Ondru Kraťka v brance Bohemky. Za to bohemka dala dvě své příležitosti a dostala se dovedení 4:3.

ba_juni_2

Celé utkání sledovala naplněná hala v Čakovicích s 220 diváky. Atmosféra připomínala spíše fotbalový, či hokejový zápas. 60 minut fandění obou táborů fanoušků je na florbale velmi ojedinělé. V této elektrizující atmosféře plných emocí se domácí domáhali vyrovnání a byli lepším týmem na hřišti. Ve 44. minutě našel míček v brankovišti Tomáš Čáslava a srovnal na 4:4. Zbytek třetiny byl festival neproměněných šancí na obou stranách. Oba brankáři předváděli nastandardní výkony. Úplně na konci zápasu hostující Šebek několikrát pohrozil střelou z výběhu přes osu hřiště, ale naštěstí pro domácí, neměl správně „poštelovaná“ mířidla. A jelikož utkání skončilo po základní hrací době 4:4, přišlo prodloužení se „zlatým“ gólem.

ba_juni_3

V prodloužení to byli opět domácí, kteří měli více ze hry. Aktivita se nám vyplatila. Smolařem utkání mohl být Filip Rulíšek. Ten totiž ztečoval střelu mířící do odkryté branky z poloviny hřiště od kapitána Andreje Svatoše. Naštěstí pro něj, si ale za pár vteřin našel míček, který vypadl obránci Klokanů a zametl ho do Kraťkovi branky a vystřelil tak mečbol pro BLACK ANGELS.

Již dneska od 17:00 můžou domácí slavit titul. Nicméně je čeká velmi kvalitní soupeř, který nedá svou kůži lacino. Poslední krok bývá nejtěžší. Uvidíme kdo z koho.

ba_juni_3
15
Dub

Rozhodovat bude 5. zápas

Juniorský tým nezvládl tíhu utkání a prohrál s FBŠ Bohemians 2:5. Zápas, který místy připomínal bojiště, rozhodla branka Bohemky ve vlastním oslabení ve 3. třetině zápasu. 5.

18
Bře

Junioři vyřadili Ústí a jsou v semifinále!

A tým juniorů vyzval v sobotu v ČAKOAréně v playoff extraligy juniorů Florbal Ústí. Ve čtvrtfinálové sérii hrané na dvě vítězná utkání získal první bod! Velmi

baxfbc01
13
Bře

Elitní týmy BA v playoff!

A tým v přivítal v "domácím" dvouutkání START98 z Kunratic, který kvůli nesplnění reglementu soutěže však nemůže postoupit do Superligy. Sobotní zápas v Čakovicích, kde náš A