< >
18.12.2016 - Letňany
08
Srp
sdílet článek
Jiří Patočka

Jakub Boček v reprezentaci!

Jeden z největších talentů klubu byl oceněn, když byl nominován do třiadvacetičlenného kádru juniorské reprezentace na turnaji Czech Open. Co nám k nominaci řekl sedmnáctiletý útočník, který již nakukuje do mužského kádru si můžete přečíst v našem rozhovoru.

18.12.2016 - Letňany

18.12.2016 – Letňany

Kubo, nejprve bychom ti chtěli za celý klub pogratulovat k nominaci do juniorského výběru na Czech Open. Jaké to je být v nominaci nejlepších hráčů z celé republiky?
Děkuji moc. Samozřejmě je to super, ale stále je co zlepšovat. Až tady teprve zjistíte, kde jsou vaše slabé stránky, které vás mohou posunout ještě dál.

Věkově jsi prvním rokem junior a na Czech Openu tě čeká hned kategorie Muži Pro (druhá nejvyšší na Czech Openu). Jak se těšíš na premiéru v zápasech mužské kategorie v dresu s lvíčkem na prsou?
Těším se moc. Bude to pro mě obrovská zkušenost na kterou se opravdu těším. Budu makat, abych dobře reprezentoval jak Česko, tak i můj mateřský klub“.

Jak dlouhá byla cesta do juniorské reprezentace a jak vysoko ve své kariéře dáváš právě tuto nominaci?
Cesta to byla opravdu dlouhá, ale za to krásná. Začínal jsem s florbalem před deseti lety a opravdu jsem netušil, ze bych to mohl dotáhnout až takhle daleko, a k tomu ještě do kategorie juniorů, kde většina hráčů ukončuje svojí kariéru. Já vydržel jen kvůli partě, kterou v týmu mám po celých 10 let. S partou, která se posouvala jak po herní stránce, tak v naší soudržnosti a v našem kamarádství. Myslím si, že nominace na CO je jedna z top věcí v mé kariéře, ale určitě ne ta nejlepší.

Jaké vidíš rozdíly mezi reprezentačními akcemi a například tréninky v klubu?
Řeknu to na rovinu. Na reprezentační akci je to o něčem jiném, protože je tam velká konkurence a každý maká ne-li na 100%, ale i více a chce ukázat, to nejlepší co v něm je. Právě to nutí hráče posouvat se mnohem dál. V klubu je vidět veliký pokrok, jak ve vedeni, tak v náročnosti tréninků. Vše jde nahoru a to je dobře, jak pro klub, tak i samotné hráče.

Říká se, že z juniorské reprezentace je to už jen krůček do té mužské. Jaké máš cíle ve florbale a změnila ti právě nominace do reprezentačního výběru tvé cíle?
To se asi jen říká …bude mezi tím ohromný kus práce. Dávám si malé cíle, ale za to cenné. Jeden z nich byl zůstat u florbalu až do kategorie juniorů, a to se povedlo. Nedávám si moc individuální cíle, ale spíše mám ty týmové. Ale jsem rád, že v tomto výběru mohu být.

Jsi klubovým odchovancem a zároveň historicky nejproduktivnějším hráčem celého klubu v jeho historii. Jaké okamžiky a úspěchy se ti vybaví, když se ohlédneš do své hráčské minulosti?
Za těch deset let je toho opravdu dost. Všechno to začalo v přípravce, kdy jsme poráželi naše rivaly ze Startu či z Benešova. První velký úspěch byl v roce 2011 na prvním velkém turnaji v Brně, když jsme si došli pro zlatou medaili, a to byl teprve začátek. Další zlatá medaile, a hned asi ta nejcennější v mé kariéře, kdy se na nám podařilo vyhrát v roce 2014 na největším mládežnickým turnaji na světě na Prague games. Mezi další úspěchy beru stříbrné a bronzové medaile z Prague Games a Brna. Jeden z největších úspěchů jak pro tým, tak pro celý klub, byl postup do G2 ligy juniorů, když se nám podařilo bez porážky v celém ročníku projít až do nejvyšší ligy juniorů. Další úspěchy přišly v tomto roce, kdy jsme se stali vicemistry na MČR dorostenců a vyhráli Hummel Open Game v Brně, což by na začátku sezóny nikdo z nás nečekal. Myslím si, ze tyhle jsou pro mě ty nejcennější.

V našem klubu zároveň pomáháš trénovat mladší kluky. Co bys vzkázal mladším klukům či holkám v klubu, kteří mají ve florbale ty nejvyšší cíle? 
Zůstaňte v BA, jelikož nikde jinde není taková rodina jako právě tady. Vybudujte si partu a makejte společně na svých cílech a určitě jich dosáhnete. Hlavně poslouchejte svoje rodiče :)


divider
39453570_1798930130226527_6394798969045647360_n
04
Zář

Junioři mají za sebou německou misi

Junioři po výhře na Unyp Cupu v dost okleštěné sestavě odjeli na turnaj do Německa, kde se florbal teprve rozvíjí. Přesněji odcestovali do obce Neuhaus

divider
40092722_1822290434554202_3520962954595926016_o
28
Srp

Junioři obhájili výhru na UNYP Cupu

Junioři a juniorky se v posledním srpnovém víkendu zúčastnili přípravného turnaje UNYP. Zatímco juniorům začal turnaj již v pátek, juniorky se vracely v pátek ze

divider
logo_cup_0
22
Srp

Junioři pokračují v přípravě Unyp Cupem

  Junioři mají před sebou další přípravný turnaj před sezónou. Po úvodním třídenním soustředění v Praze se vicemistři loňského roku představili na turnaji Czech Open v

divider starší články divider