13
Bře
Vojtěch Pavlík

Elitní týmy BA v playoff!

A tým v přivítal v „domácím“ dvouutkání START98 z Kunratic, který kvůli nesplnění reglementu soutěže však nemůže postoupit do Superligy.

Sobotní zápas v Čakovicích, kde náš A tým prohrál naposled v 8.10.2017, začal už v 16 hodin. Hala se začala plnit fanoušky a u vstupu na ně čekal stánek od místního bistra KARLOS BURGER, kde si mohli zakoupit občerstvení, které jim bylo doručeno během 2. třetiny.

A tým má dobré vstupy do zápasů, ale tentokrát hráče trochu svazovala nervozita. Přesto jsme měli na hřišti převahu. Jako první se prosadil až v 17. minutě Kuba Boček. Následoval druhý rychlý gól v síti hostujícího Zavadila z hole Jakuba Votruby. Start ale neskládal zbraně a Michal Chudina koridoval v 18. minutě na 1:2 z pohledu Startu.

baxstart01

Druhou třetinu začal lépe Start a snažil se zlepšit své napadání a více ohrožovat rozehrávku domácích. V polovině zápasu se také probudili oba tábory fanoušků. Přišla pak pasáž neproměněných ložených šancí kdy selhal Havránek, Nekola a další forvardi Bleků. Uklidnění přinesla spolupráce Renčín – Kuba Boček, kdy si v samostatném nájezdu nejdřív Zavadil poradil s Renčínem, ale za třicet vteřin se už Kuba Boček nemýlil. 3:2. Start zase bleskově snížil a do šaten se šlo za stavu 3:3.

Do třetí třetiny trenér Tomáš Janeček zamíchal sestavou a hlavně 3. lajnou, když do hry poslal oba „žolíky“ Krále s Kopeckým. Ti se mu odvděčili důvěrou hned druhé střídání a poslali Bleky do vedení 4:3. Hra se začala velmi ostřit a na hřišti bylo mnoho tvrdých soubojů. Rozhodčí Černý a Janoušek, kteří bezpochyby patří k TOP světovým rozhodčím s tímto problém neměli a dokázali držet hráče na uzdě. Nakonec však jeden trest padl a to za brutální sekání od hostujícího Štylera, kdy máchl holí od stropu a trefil hůl Moravce. Následnou přesilovkou tak mohli domácí pečetit svůj první „korálek“ v playoff. Ale místo uklidnění se Startu daroval gól naším ne-důrazem v osobních soubojích – 4:4. Zápas se už pomalu dohrával, ale první lajna domácích zavařovala obraně Startu. Uvařil je nakonec opět Kuba Boček, když v čase 59:10 umístěnou střelou nedal brankáři Zavadilovi žádnou šanci – 5:4. Ve zbývajících sekundách zápasu se nic nestalo a tak mohli domácí jít oslavit první krůček za cestou do finále do KARLOS BURGERU.

baxstart02

Junioři hostili ve večerním zápase od 20 hodiny FBC Plzeň. Do zápasu jsme šli v roli papírového favorita a už od první třetiny se začalo s demolicí soupeře. Prvních deset minut bylo velmi opatrných, soupeř z Plzně dobře bránil a byl pečlivý v osobních soubojích. Přesto si do sítě našly cestu střeli Filipa Rulíška, Jakuba Váni a Matouše Buriana.

Druhá třetina byla z naší strany excelentní, efektivní koncovka podpořená dobrým brankářským výkonem Dana Pfeifera v brance. Druhou třetinu jsme vyhráli 8:1.

Třetí třetina se už jenom dohrávala a bylo vidět značné polevení ze strany domácích, když umožnili Plzni vstřelit tři branka, přesto jsme i třetí třetinu vyhráli 4:1. Skóre zápasu se zastavilo na 16:5 a v neděli se jelo do Plzně na odvetu.

baxfbc01

– – –

Nedělní zápas na Podvinném Mlýně od 13:30 zpestřil pro diváky POPCORN zdarma pro všechny příchozí. Zápas měl obdobnou atmosféru derby a oba týmy od prvních minut do toho šly naplno. Ale tradičně se prosadili první Blekové. A kdo jiný než Kuba Boček. V čase 6:42 se do sebe zaklesli Král a Chudina a šli oba pykat. 4 na 4 vyhovalo agilnímu Melíškovi, kterému více prostoru na hrací ploše svědčí – 2:0. Komu asi také prostor svědčí je i Jan Hněvkovský který záhy poslal Bleky do tří brankového vedení – 3:0. Hosté korigovali po úspěšné střele Chudiny 3:1. Do konce třetiny ale vrátil tříbrankový náskok Dáňa Ludvík – 4:1.

Ve druhé třetině se více jiskřilo a hra připomínala spíše boj. Přesto se domácí prosadili. Počet střel ve druhé třetině hovoří za vše 5:3.

Třetí třetina se dohrávala pod taktovkou domácího týmu a oko diváka si přišlo na své padlo 7 branek. Konečné skóre 10:3. A tým tak má tedy vede 2:0 a celou sérii bude moci ukončit již v sobotu od 18:00 na Kunraticích.

– – –

Juniory v neděli čekal na hřišti Plzně úplně jiný zápas. Domácí nechtěli dát svou kůži lacino a blekům značně zatápěli. Ze slov trenéra Zalubila je jasné, že hráči nepřijeli plně koncentrovaní a soupeře podcenili. První třetina skončila 3:3, kdy oba týmy proměnili své přesilové hry.

Druhou třetinu měli více ze hry domácí FBC a odskočili na 5:3, ale na konci třetiny kontroval Filip Neklan.

Třetí třetinu opět Plzenští odskočili a Bleci museli sakra zadřít, aby nemuseli hrát 3. rozhodující utkání série. S vypětím všech sil se podařilo pomalu otáčet zápas. Filip Rulíšek vyrovnal a záhy po něm dal vítěznou branku netradičně obránce Jarda Verner – 6:7. Do konce třetiny jsme přidali ještě dvě branky a přečkali i 5ti minutové vyloučení Tomáše Čáslavi.

Junioři tedy zvládli osmifinále playoff nad FBC Plzeň 2:0 a můžou se těšit na Florbal Ústí.

LN
30
Říj

Rozhovor – Lukáš Nekola

Na zápase BLACK ANGELS x EXCELSIOR HAVÍŘOV se s bohatou florbalovou kariérou rozloučil dlouholetý kapitán A týmu Lukáš Nekola. Jako poděkování obdržel zarámovaný

BA_Rozhovor_Úvod
25
Říj

Hněvkovský si zápas s Havířovem užil

Jan Hněvkovský jako správný kapitán vedl svůj tým ve velkém utkání na Podvinném Mlýně. Na zápase ), kde byl oceněn jeho

muži A
23
Říj

Muži na Podviňáku přejeli Havířov

Měla to být bitva o druhou příčku tabulky první ligy mužů, místo toho zápas připomínal spíše exhibici. Bleci byli od začátku jasně lepší,