Vojtěch Pavlík

Elévský – „dablreport“

2006 – A koš – 19. 11. 2016 Radlice

BA 2006 : Tatran Střešovice 5 : 1

První zápas turnaje jsme začínali až v půl jedenácté, ale i přesto byl úvod zápasu z naší strany trochu ospalý. Vedení jsme se ujali po pěkné akci, kdy Dan27 přihrál ze středu hřiště na pravé křídlo a Tom81 hned z první poslal míček povedenou střelou po zemi ke vzdálenější tyčce. Soupeř po chvíli vyrovnal skóre, ale nedlouho poté odpověděl Matěj9, který sebral soupeři míček v útočném rohu, zrychlil před bránu a zavěsil. V první půli jsme měli více ze hry, soupeř se dostával do šancí jen ojediněle, ale na tabuli svítilo skóre jen 2 : 1.
V druhé části hry už padaly góly jen do soupeřovy branky. Nejprve Matěj9 dokázal před brankou trefit vzduchem letící těžkou přihrávku od Jirky85. Poté Dan24 uplatnil svůj důraz před soupeřovou brankou, když Štěpán25 nedal prostor soupeři k rozehrání a donutil ho k chybné přihrávce před vlastní branku. Na závěr se Tom81 prosadil v souboji a povedeným fotbalovým kopem poslal Dana27 samotného na branku soupeře. Dan nezaváhal a stanovil konečné skóre na 5 : 1.

BA 2006 : FAT PIPE Florbal Chodov 4 : 3

V druhém zápase dne jsme se utkali o vítězství ve skupině s dobře známým soupeřem z Chodova. Ujali jsme se vedení po zdařilém výhozu Vítka1, který poslal Toma81 samotného na soupeřova gólmana. Získané vedení kluky bohužel trochu ukolébalo. Celý tým zvolnil, nasazení polevilo a soupeř začal poměrně snadno přecházet přes střed hřiště do protiútoků. Soupeř nejprve vyrovnal skóre. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale soupeři se dařilo vnutit nám jeho silový styl hry, my jsme bohužel několikrát z dobrých šancí netrefili. Postupně se soupeř dostal až do náskoku 3:1. Přece jen jsme pak přidali, začali lépe hrát a dostali soupeře pod tlak. Výsledkem byl náš nájezd. Důvěru dostal Tom81 hrající výborný turnaj a polovysokou střelou přesně k tyči snížil na rozdíl jediné branky. Pak vzal vývoj zápasu do svých rukou Jirka85. Nejprve vybojoval na středu balón a přihrávkou vyzval ke gólu Matese9. Jeho střelu brankář jen vyrazil a Jirka vyrovnal. O chvíli později se Jirka uvolnil u pravého mantinelu, otočil se okolo soupeře a jedovatou skákavou střelou našel skulinu v soupeřově bráně. Ve druhé půli došlo i na dvě naše přesilovky, které jsme ale nedokázali využít, a také na jedno oslabení, které kluci odehráli výborně hlavně díky obrovskému nasazení. To pak dokázali udržet a byl to klíč k vítězství.

BA 2006 : Athletics Praha modří 2 : 4

Finále turnaje pro nás nezačalo příliš dobře. Soupeř se ujal vedení po nedostatku důrazu. My jsme dostali šanci na vyrovnání po soupeřově „malé domů“. Nájezd proměnil Dan27 a urputný souboj pokračoval za vyrovnaného stavu. Bohužel ne dlouho, neboť soupeř po naší chybě v rozehrávce opět vedl. O další vyrovnání se postaral Matěj9 povedenou střelou po asistenci Luďka66. To však bylo z naší strany gólově bohužel všechno. S postupujícími minutami získával soupeř větší převahu zejména díky naší malé aktivitě. Buď klukům docházely síly nebo nedokázali přeřadit na vyšší rychlost v hlavě, ale soupeř byl všude o krok dřív, důsledně napadal, nenechal nám prostor (ale ani sami jsme si ho nedokázali vytvořit), lépe kombinoval i individuálně kontroloval míček. Konečný výsledek 4 : 2 tak odpovídá odvedeným výkonům a znamená první porážku týmu elévů 2006. Žádný strom neroste do nebe a pokud budou chtít kluci navázat na vítěznou sérii, tak budou muset přidat jak v trénincích, tak při zápasech.

Jakub Růžička

2016_11_19_elévové2006

Elévové 2007 – B koš – Letňany 19.11.2016

Dnes 19.11.2016 jsme pořádali na hale v Letňanech druhý koš ligy elévů. Rodiče vzali naše pořadatelství velmi zodpovědně a sešli se v hojném počtu, aby mohli pomoci s přípravou haly a pak v samotném průběhu ligového turnaje, za což jim patří velké díky! Sestava byla následující: Mojmír Pěnička, Kuba Kreibich, Ondra Bohatý, Ondra Pecka, Lukáš Vorel, Lukáš Janoštík, Kryštof Hadrava, Štěpán Novák, Filip Tichý, Filip Zápotocký, Sebastián Budín, Tom Egrt a Martin Štoček.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem TBC Králův Dvůr a nejednalo se o příliš půvabnou podívanou. V zápase jsme šli rychle do vedení díky brance Ondry Pecky, ale hra  postrádala tempo, o kombinaci raději nemluvě. Soupeř se tlačil dopředu prostými nástřely míčků od obránců a naše přechodová fáze z obrany do útoku byla v podání obránců bohužel velmi neoriginální a předvídatelná, takže jsme se moc do útoku nedostávali. Díky třem chybám soupeře v rozehrávce a třem neomylným trefám Ondry Pecky jsme však po půli vedli 3:1. Hráči vypadali o pauze lehce nezaujatě, a proto jsme se snažili s Jirkou Vorlem vlít jim krev do žil. Řekli jsme jim, kde je v naší hře chyba a co musíme změnit. Ke změně došlo…bohužel však ne na naší straně. Soupeř přestal chybovat, tudíž naše šance na vstřelení branky se rovnaly nule a naši obránci bohužel pokračovali i nadále ve špatné rozehrávce, což vedlo k neustálým ztrátám balónku na mantinelech, kam jsme balónky „cpali“ seč nám síly stačily. Soupeř dobrými individuálními akcemi naprosto zaslouženě vyrovnal a osm vteřin před koncem vsítil vítěznou branku. Konečný výsledek utkání 3:4. Body v utkání: Ondra Pecka 3 góly, Lukáš Vorel 1 asistence.

Druhý zápas jsme sehráli proti nám neznámému soupeři Jesenice pětky. Zápas se v mnoha ohledech podobal předchozímu utkání, nasazení z naší strany bylo bohužel velmi slabé, kombinace veškerá žádná a střel na gólmana soupeře bylo jak šafránu. Největším naším soupeřem byla opět naše hlava. V první půli soupeř nehrál rovněž nijak vábně, proto bylo opět skóre po půli příznivější pro naše barvy. Stav po první půli 2:1. Avšak v rámci zachování tradice jsme do druhé půle nastoupili ještě laksněji a z obrany jsme udělali „průchoďák“, kde se každý po soupeři natáhne holí, aby se neřeklo, ale běh a fyzická hra zůstaly asi doma. Věrni naší dnešní „hře“ jsme soupeře dvě minuty do konce nechali zápas otočit a i přes zvýšenou snahu a zbytečné vyloučení soupeře za příliš mnoho hráčů ve hře, jsme další branku vsítit nedokázali. I druhý zápas ve skupině jsme tedy prohráli, tentokrát výsledkem 2:3. Body v utkání: Martin Štoček 1 asistence, Ondra Pecka 1 gól, Filip Tichý 1 gól, Štěpán Novák 1 asistence.

V zápase o udržení nás čekal FBC Start98 Kunratice Black. Soupeř si byl vědom, o co v zápase jde, a podle toho k němu také přistoupil. My jsme bohužel na své hře nedokázali nic změnit, snad jen to, že jsme proměňovali čím dál méně šancí. Naprosto zaslouženě si pak soupeř, díky své aktivní hře, pohrával s naší obranou, která v mnohých případech byla jak „namalovaná“ a na Mojmíra se útoky valily jeden za druhým. Nutno říci, že nebýt Mojmíra, jednalo by se o totální debakl, ale díky jeho výborným zákrokům jsme v zápase o udržení druhého koše podlehli „pouze“ 1:5. Body v utkání: Filip Tichý 1 gól, Filip Zápotocký 1 asistence.

Za tento turnaj bych chtěl mockrát poděkovat rodičům, za famózní práci při pořádání po celý den. Opravdu jste to zvládli skvěle a vše proběhlo naprosto hladce, bez jakýchkoliv obtíží, děkuji! Co se herní stránky týče, musím říci, že jsem byl opravdu neuvěřitelně zklamaný. Přišel jsem si, jakoby někteří hráči hráli z donucení. Už jen ten fakt, že když kluci hráli mezi zápasy na babu, tak byli mnohem ulítanější a zpocenější, než po jakémkoliv ze zápasů značí, že bylo něco špatně. Dále mne velmi udivovala naše neschopnost něco ve hře vymyslet, aniž bychom to na hráče volali ze střídačky. Neradi bychom místo florbalistů vychovávali jen florbalové „loutky“, které udělají jen to, co se na ně zavolá, proto na tomto musíme opravdu hodně zapracovat. Schválně jsem nedával pokyny a hráčům řekl, ať něco vymyslí a dočkal jsem se jen neustálých ztrát míčků na mantinelech. Další velký problém byla práce s holí. Křídla, když už se k nim balónek někdy dostal, tak buď stála a držela hůl ve vzduchu, takže ho ani neměla šanci zpracovat nebo zpracovávala balónek tak, že ho hned prvním dotykem odevzdávala soupeři, což na trénincích není běžné. Zkrátka vše bylo z naší strany těžkopádné. Ale co nás s Jirkou nejvíce mrzelo, bylo velké nezaujetí a neochota hráčů „zakousnout se“ a začít makat na plno. Bez hladu po vítězství se zápasy nevyhrávají…to jsme se dnes naučili. Nyní musíme vstřebat dojmy z dnešních zápasů a vzít si z nich veliké ponaučení do budoucna. Doufáme, že se jednalo pouze o jednorázový výpadek v naší jinak pěkné hře, kterou jsme doposud předváděli, a že všechny ty dobré zápasy, které jsme odehráli, nebyly pouze dílem štěstěny. Je před námi spousta práce, ale rozhodně neházíme po jednom neúspěchu flintu do žita! Budeme se na vás těšit na tréninku.

Honza a Jirka

20
Úno

Videoreport po zápasech elévů!

Trenér elévů 2007 se rozhodl místo psaného článku z víkendových zápasů udělat videoreport. Jak to dopadlo se můžete podívat níže.

číst článek

received_1666684240039168
01
Úno

Další souboj našich elévů

Dne 28.1.2017 jsme se sešli na turnaji 1. koše elévů v následující sestavě: Ondra Bohatý, Kuba Kreibich, Tom Novotný, Mára Pecka, Ondra Pecka, Domíno

2007_
14
Led

Elévové v 1. koši obsadili 1. i 2. místo!

2006

Po vánoční přestávce jsme začali soutěžní turnaje pořádáním na domácím hřišti v Letňanech.

BA 2006 : Viking group TJ Sokol