Led
Jiří Patočka

Elévové v 1. koši obsadili 1. i 2. místo!

2006

Po vánoční přestávce jsme začali soutěžní turnaje pořádáním na domácím hřišti v Letňanech.

BA 2006 : Viking group TJ Sokol Kobylisy 8 : 3

Prvním soupeřem byli Vikingové z Kobylis, se kterými jsme naposledy hráli začátkem prosince a vyhráli jsme až po samostatných nájezdech. Nastoupili jsme s mírnými úpravami sestavy nově s Matesem38 na centru a Danem27 na křídle. Poměrně brzy jsme ze skrumáže před brankou inkasovali první gól. Naštěstí kluky nerozhodil a začali předvádět pěkný aktivní florbal a po zbytek poločasu soupeře nepustili do ničeho dalšího. Týmovou hrou plnou přihrávek jsme ovládli hřiště a postupně začali dávat branky. Největší rozdíl od minulých turnajů byl v častém zapojování obránců v útočné fázi. V poločase svítilo na ukazateli pěkných 5:1. Začátkem druhé půle jsme přidali další gól, ale jak už se nám stává, trochu jsme za tohoto stavu povolili v koncentraci, čehož soupeř využil a snížil na 6:3. V posledních minutách zkusili Vikingové hru bez brankáře, z které jsme ale my vytěžili ještě dvě branky.

Góly: Robin60 2x, Tom81 2x, Mates9, Štěpán25, Martin32 a Mates38
Asistence: Pepa 63, Luděk66, Dan75 a Jirka85

BA 2006 : FBC Kutná Hora – Orlové 4 : 1

Druhým soupeřem byl vítěz posledního předvánočního turnaje 1. koše, FBC Kutná Hora – Orlové, kdy se prezentoval velmi aktivní hrou na celém hřišti, důrazem v soubojích a silnou diváckou podporou. My jsme se s ním v utkání dosud nesetkali, takže jsme byli zvědaví na vzájemné měření sil. Orlové nezklamali a pustili se do nás aktivně, napadali a bojovali. Nicméně kluci pokračovali v dobrém výkonu z prvního utkání, byli zodpovědní v obraně a makali na celém hřišti. Obránci se snažili o jednoduchou rozehrávku, nepředržovat balónek a posílat útočníky dopředu. Ti se ukazovali a říkali si o přihrávky. Postupně jsme se ujali vedení 4:0 a zejména kombinace Jirky85 s Matesem9 byli velmi pohledné. V druhé půli jsme opět měli interval se slabším výkonem, kdy nás soupeř zatlačil a my jsme se z jeho tlaku jen těžko dostávali. Nicméně jsme soupeři dovolili jen jeden gól a poté opět zvedli hlavy a začali kontrolovat hru. Konečné skóre 4:1 znamenal postup do finále proti Black Angels 2007.

Góly: Mates9 2x, Tom81 2x
Asistence: Jirka85 2x, Martin32, Petr98

BA 2006 : BA 2007 8 : 2

Finále 1. koše kategorie Elévů s našimi mladšími spoluhráči bylo takovým dodatečný dárkem klubu k 10. výročí. Jakýkoli výsledek znamenal, že tenhle turnaj zcela ovládli BLACK ANGELS !
Naše letošní zápasy v „2007ičkami“ byly hodně nervózní, plné soubojů a soupeř nás vždycky hodně potrápil. Tentokrát jsme mu to ale nedovolili. Od začátku jsme hráli kombinačně a pečlivě jsme hlídali největší soupeřovy střelce. Skóre postupně narůstalo v náš prospěch a vývoj zápasu jsme pevně drželi ve vlastních rukou. V poločase byl stav 5 : 0. Ve druhé půli jsme si za jasného vedení bohužel zase vybrali „oddechový čas“, povolili a začali jsme dělat chyby. Tím jsme se zbytečně dostali pod tlak. Tohle ještě musíme vylepšit. Konečný stav výsledek 8 : 2 potvrdil náš dnešní dobrý výkon a vítězství v turnaji.

Góly: Mates9 3x, Dan27, Robin60, Dan75, Tom81, Marek99
Asistence: Štěpán 25 2x, Dan27, Pepa63, Luděk66 a Jirka85

Vánoční přestávka klukům pomohla, jejich hra šla konečně nahoru, začali hrát týmově a hledali prostor pro přihrávky. Jasným důkazem je zápis, protože s výjimkou výborně chytajícího Vítka1 si každý z hráčů připsal gól nebo aspoň asistenci. Jen tak dál !

2006

2007

Dne 14.1.2017 jsme se sešli na hale v Letňanech k turnaji 1. koše ligy elévů v následujícím složení: Dominik Tandler, Mára Pecka, Ondra Pecka, Kuba Kreibich, Ondra Bohatý, Kryštof Hadrava, Fíla Zápotocký, Deniska Výborná, Luky Vorel, Luky Janoštík, Tom Novotný, Martin Štoček a Sebastián Budín.

V prvním zápase ve skupině nás hned čekal velmi obtížný zápas s vynikajícím soupeřem Athletics Praha Modří. S tímto soupeřem jsme se utkali hned v prvním turnaji této sezóny, a to ve finále druhého koše. Zápas jsme tehdy prohráli rozdílem několika tříd s výsledkem 2:10. Dnes to ale bylo jiné utkání, hráči byli výborně připraveni na zápas a jejich motivací bylo především hrát dobrý florbal bez ohledu na výsledek zápasu. Své úkoly na hřišti zvládali všichni na jedničku, včetně chytajícího Kuby, který soupeři zmařil svým výborným výkonem množství šancí. Díky dobré hře bylo v půli skóre zápasu 3:3. Hráčům jsme řekli, že se nám jejich výkon velmi líbí a soupeř nás evidentně lehce podcenil, čehož jsme chtěli využít při ještě trochu zvýšeném tempu v druhé polovině. S dávkou bojovnosti a štěstí se nám pak podařilo dovést zápas do vítězného konce v poměru 6:4. Za zápas patří všem hráčům veliká pochvala! Všichni odvedli výbornou práci a bojovali o každý balónek až do samotného konce. Je vidět, že když dáme do zápasu vše, tak jsme schopní potrápit i ty nejlepší týmy. Body v utkání: Domíno 1 asistence, Ondra Pecka 4 góly a 1 asistence, Luky Janoštík 2 góly, Tom Novotný 1 asistence, Martin Štoček 1 asistence.

2007

Díky výhře Athletics ve vzájemném zápase s Panthers Praha, kteří byli naším dalším soupeřem ve skupině, jsme před druhým zápasem ve skupině stále neměli nic jisté a mohli jsme v případě prohry o tři a více branek být odsouzeni k boji o udržení v elitním koši. Nicméně hráče jsme takovými informacemi nezatěžovali, opět jsme kladli důraz na herní projev, nikoliv na výsledek a byla nám za to odměnou výborná hra ve velmi napínávém zápase. Soupeř byl stejně jako v případě Athletics zdatnější v práci s míčkem a v individuálních schopnostech, ale bojovností a nasazením jsme se s ním neustále dokázali přetahovat o otěže zápasu. Po půli svítilo na světelné tabuli skóre 2:2, na čemž měl opět velikou zásluhu i golman, kterým pro tento zápas byl Ondra Bohatý, který přiváděl některými svými zákroky soupeře k šílenství. Do druhé půle jsme hráče motivovali k udržení vysokého herního standardu a k neustálému boji o každý centimetr hřiště. Ze začátku druhé půle se nám to velmi dobře dařilo, dokonce jsme dokázali odskočit soupeři do vedení, ten ale dvěma rychlými brankami skóre otočil. Nechtěli jsme prohrát větším rozdílem, proto jsme na posledních 5 minut zápasu stáhli sestavu pouze na dvě pětky s podstatně větší vytížeností první pětky, za což jsme se nehrajícím hráčům omluvili, ale naše „vymačkání“ veškerého úsilí z nejlepších hráčů slavilo úspěch. Přibližně tři minuty před koncem se nám podařilo srovnat a minutu před koncem jsme se dostali do vedení 5:4, které jsme díky bojovnosti a štěstí udrželi. Zápas nás stál mnoho sil jak fyzických, tak především morálních, ale neuvěřitelnou týmovou bojovností jsme si došli pro vydřené vítězství ve skupině. Body v utkání: Domíno 1 gól a 2 asistence, Mára Pecka 1 asistence, Ondra Pecka 2 góly a 1 asistence, Deniska 1 gól, Luky Janoštík 1 gól a 1 asistence.

Odměnou za velký boj nám bylo finále proti našim starším parťákům, týmu Black Angels 2006. Škoda jen, že jsme mezi posledním zápasem ve skupině a finále měli pouze jeden zápas pauzu, neboť jsme nestihli načerpat tolik sil a nedokázali jsme svést s našimi staršími a šikovnějšími spoluhráči vyrovnaný boj. Zápasu od začátku do konce dominoval soupeř a až na pár pasáží, při kterých jsme dokázali zavřít „šestky“ na jejich půlce, se hrálo spíše na jednu branku, tedy na naši. I hráči na střídačce vypadali lehce vystrašeně a odevzdaně, což nás po takových velkolepých bojích, které jsme předvedli ve skupině, lehce zklamalo, na druhou stranu se nebylo čemu divit, neboť výhra ve skupině s týmy formátu Athletics a Panthers stála náš tým hodně sil. Zaslouženě tedy vyhráli naši starší parťáci, kteří převdedli ve finále množství parádních akcí, na které byla radost pohledět a konečně se jim v našich vzájemných zápasech podařilo porazit nás takovým rozdílem, který by byl odpovídající jejich talentu a zkušenostem. Šestkám k vítězství gratulujeme a děkujeme za nejhezčí finále, jaké jsme si mohli přát, tedy Blackovské finále! Konečný stav zápasu 2:8. Body v utkání: Ondra Pecka 2 góly, Fíla Zápotocký 1 asistence, Luky Janoštík 1 asistence.

Celkově hodnotíme dnešní turnaj extrémně vysoko! Ještě nikdy jsme neviděli hrát tým elévů 2007 s tak skvělým nábojem  a beze strachu jako dnes. Jsme na vás opravdu pyšní kluci a holko, předvedli jste všem, že datum narození je jenom číslo, které vás nemůže zastavit v tom, abyste byli skvělými florbalisty. Budeme se na vás těšit na trénincích, na kterých na sobě budeme dál pracovat a minimálně do dalšího turnaje 1. koše se budeme radovat z toho, že Black Angels vládne v elévech svému regionu!

Honza, Jirka a Kačka

2008
16
Lis

2008 bojovali v 2. koši v Unihoc aréně

První zápas byl velice důležitý. A to z jednoho hlavního důvodu, kdy v druhém zápase nás čekal velmi silný Tatran, který nás už

DSC_0114
13
Lis

Elévové 2007 obdrželi pouze 1 gól!

V neděli 12. 11. 2017 se odehrál již třetí ligový turnaj prvního koše elévů, do kterého jsme s týmem 2007 nastoupili v následující

22496885_1310597785736700_469455410_o
18
Říj

Elévové 2007 opět vítězí!

V neděli 15.10. jsme se v druhém turnaji prvního koše,který jsme pořádali v BB Aréně v Letňanech utkali ve skupině se stejnými soupeři