13
Úno
Jakub Zalubil

Elévové 2008 v prvním koši opět třetí

Nedělní turnaj absolvovaly 2008-čky ve sportovní hale v Kobylisích. Na úvod nás čekal známý soupeř FBK Vosy. Zápas proti tomuto týmu se odehrával s předpokládaným scénářem a soupeře jsme dokázali přehrávat hned od začátku, což dokázal Lukáš J. zužitkovat hned v druhé minutě úvodním gólem. Ve čtvrté minutě to po dalším našem gólu bylo již dva nula a vypadalo to na jednoznačný průběh. O malé zdramatizování se soupeř postaral na začátku páté minuty, kdy v jednom z mála protiútoků z křídla nastřelený míč trefil Dominikovu tak nešťastně, že skončil v naší brance. Naštěstí si z toho naši kluci těžkou hlavu nedělali a hned za minutu to bylo opět o dvě branky v náš prospěch. První půli jsme pak dohráli s mnoha nepřesnými střelami na bránu soupeře a nevyužitými šancemi, kde za zmínku stojí akce, kdy Eda potáhl míček z vlastní půlky, přihrál Honzovi J., ten však odkrytou bránu minul.

Druhá půle se odehrávala v podobných intencích. Hned od začátku jsme si v krátkých intervalech vypracovali tři šance, gólem však skončila až ta čtvrtá v čase 1:28. Další branka padla v čase 4:12, ale ještě předtím jsme nedokázali proměnit „tutovku“, kdy tři naši hráči sprintovali na osamoceného soupeřova brankáře. Za stavu 4 : 1 v náš prospěch se do několika šancí dostaly i Vosy, avšak v páté minutě v rozmezí sedmi sekund jsme je dvěma slepenými góly na 6 : 1 znovu ujistili, kdo je na hřišti tím lepším týmem. Do konce zápasu se už nic zásadního nestalo a tak i po skvělém Maxově zásahu minutu před finální sirénou, skončil mač naším jednoznačným vítězstvím.

Až druhý zápas měl prověřit naše skutečné kvality. Proti nám opět nastoupil Tatran Střešovice. Zápas to byl od začátku plný bojovnosti a hra se přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou. Bohužel pro nás, skončil míč hned v druhé minutě po závaru před naší bránou gólem a bylo jasné, že i tentokrát to bude zejména o efektivitě proměňování šancí. A tady si musíme přiznat, že máme co dohánět. V první půli už žádný gól nepadl a tak jsme i po nevyužité přesilové hře a velkém tlaku v úplném závěru odcházeli „do šaten“ s jednogólovým mankem.

Druhá polovina začala podobně, jako končila ta první – další naší přesilovkou a nevyužitou velkou šancí. To se nám také záhy vymstilo, neboť soupeř po rychlém protiútoku nahodil míč před naši bránu a v nastalé „trmě-vrmě“ to byl právě jeho hráč, kterému se povedlo míček holí usměrnit a ten uvízl v naší síti. 0 : 2 v náš neprospěch. Kluci však stále bojovali a na konci čtvrté minuty dokázali po hezké kombinační akci snížit na 1 : 2. Následovala fáze zápasu, kdy se bojovalo o každý metr hřiště a i když jsme poslední minutu a půl hráli bez brankáře, kluci už nedokázali stav srovnat a bylo téměř jisté, že si opět zahrajeme o konečné třetí místo.

No a jelikož Tatran svůj druhý zápas zvládl, šli jsme do boje o třetí pozici proti Prague Tigers. Na soupeře jsme vlétli hned od začátku a již v 24. vteřině jsme vedli 1 : 0. Hru jsme pak trochu zklidnili a i když na konci třetí minuty zvonila soupeřova tyč, hned za minutu už musel protivník lovit míček ze své sítě – 2 : 0. Následovalo opět několik našich šancí, které jsme nedokázali proměnit. Tu největší měl ale v závěru první půle soupeř a jen díky Maxovu reflexnímu zákroku jsme si udrželi čisté konto.

Druhou půli jsme zahájili odoláváním náporu nabuzeného soupeře. Ve čtvrté minutě při nás stála štěstěna, když hráč s tygrem na hrudi promáchl míček a netrefil tak naši úplně odkrytou bránu. To bylo na čas z jejich strany vše. Pak přišla sedmá minuta, kdy opět dvěma góly v rozmezí 21 vteřin zápas v podstatě rozhodujeme. V osmé minutě sice Tigers korigují skóre na 4 : 1, o necelých devadesát sekund si však bereme zpátky čtyřgólový náskok a na konečném skóre 5 : 1 i na třetím místě v konečné tabulce už nic nezměnila ani neproměněná Honzova individuální šance, ani soupeřova hra bez brankáře.

IMG_1808

8c71ece8-e14e-423f-a246-e2355f983a9b
12
Bře

Domácí turnaj s obratem pro 2008čky

Na dalším, tentokrát domácím turnaji, nás čekal velice těžký los.

V prvním zápase nás čekal tým Chodova. Zápas byl od začátku ve

image1
11
Bře

Elévové 2009 postupují do II.koše

Brzké vstávání a ospalé obličeje. Tak pro nás začínal nedělní turnaj na TJ Spoje, pořádaný Fbš Bohemians. Sestavě 12ti borců+ uzdravené brankářské jedničky jsme

image1
11
Úno

Benešovské tažení pro 2009tky

Nedělní turnaj v Benešově pro nás představoval především brzké vstávání a vzhledem k výsledkům také pozdní odjezd. Turnaj, na kterém jsme chtěli konečně prolomit