13
Lis
Jiří Patočka

Elévové 2007 obdrželi pouze 1 gól!

V neděli 12. 11. 2017 se odehrál již třetí ligový turnaj prvního koše elévů, do kterého jsme s týmem 2007 nastoupili v následující sestavě: Kreibich, Pěnička – M. Pecka, Tandler, O. Pecka, Vorel, Budínský, Tichý, Vostřák, Egrt, Výborná, Zápotocký, Štygler, Novák, Najman, Bohatý, Egrt.

DSC_0077
V prvním zápase nás čekal Chodov, stejně jako v předchozích dvou turnajích. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, nicméně brankář Chodova nás držel v první půli dost na uzdě, a poté, co se soupeř vzpamatoval z našeho úvodního tlaku byla i hra v první půli vcelku vyrovnaná. Po nepřesvědčivém výkonu jsme si v první půli vytvořili náskok 3:0. O pauze jsme si řekli, že není možné hrát zápas na půl plynu a apelovali jsme na zlepšení výkonu našich hráčů. Zlepšení se dostavilo, což se projevilo i na počtu vstřelených branek. Konečný stav utkání byl 10:0. Za toto utkání zaslouží pochvalu především první pětka, která svým výkonem v druhé půli strhla zbytek týmu k zvýšené aktivitě.

DSC_0082
V druhém utkání jsme se poprvé v této sezóně utkali s týmem Prague Tigers White. Soupeř, ač nastoupil v mladším složení než náš tým, působil na hřišti velmi odhodlaně a bojovně, když na každém střídání bylo vidět, že nám nechtějí dát svou kůži lacino. Z naší strany před zápasem padl jediný pokyn směrem k hráčům, a to „nedostat gól“. Bohužel se naplnil ten předpoklad, že hra dozadu v naší podobě byla vcelku povedená, ale hráči zapomněli, že mají i útočit. Herní převahu nad soupeřem tedy nijak zvlášť neukázali na výsledném skóre, když zápas skončil „pouhých“ 4:0 v náš prospěch. I přes bojovnost soupeře, byla naše převaha místy až drtivá, nicméně chyběl nám větší hlad po gólech, proto bylo toto utkání z naší strany rozhodně nejslabší. Cíl v podobě čistého konta byl splněn, ačkoliv gólmani v pár případech museli řešit i těžké situace. Pochvala však za tento zápas náleží především obraně v čele s Alexem, který několikrát sám zastavil soupeřovo přečíslení, když útočníci po ztrátě balónku nestíhali včasné návraty do obranného pásma. Skupinu jsme tedy opět vyhráli, a to s krásnou bilancí 0 obdržených branek a mohli jsme se těšit na finále proti domácímu Start 98.

DSC_0109
Před finálovým zápasem jsme cítili ze soupeře lehké rozpaky, možná proto, že naše prozatím jediné střetnutí v této sezóně dopadlo úspěšně pro naše barvy. Hned v prvním střídání jsme tak využili přílišného ostychu soupeře a šli jsme po pár vteřinách do vedení. Po tomto gólu se tým velmi uklidnil a všichni začali naplno makat a svírat obranný blok zataženého soupeře, který sázel především na brejkové situace. Často jsme v tomto utkání hráli na soupeřově půlce tak, že jsme si posílali balónek okolo bránících hráčů, kteří jenom běhali v bloku a my vyčkávali na vhodnou příležitost k zakončení, což bylo přesně to, co jsme od hráčů chtěli vidět ve všech utkáních a jsme moc rádi, že alespoň ve finále jsme se pár povedených „zámků“ dočkali! Hra ve finále nebyla příliš vyrovnaná, soupeř se na naší polovině většinou moc neohřál a měl pouze pár vyložených šancí. Po jedné z nich se podařilo soupeři i skórovat. S trochou štěstí soupeře a naší drobnou nešikovností jsme tak nedokázali odehrát celý turnaj bez inkasované branky, což je jedinou skvrnkou na opět velmi suverénním výkonu našeho týmu. Finálovou bitvu jsme vyhráli v poměru 6:1, čímž jsme prodloužili naši neporazitelnost na tři ligové turnaje. Za tento zápas chválím všechny za bojovnost a chuť ukázat naši herní kvalitu. První a druhou pětku pak musím pochválit za výbornou hru na půli soupeře, když několikrát na delší časový úsek zamkli soupeřovu pětici před jejich brankařem, což často vedlo k vyloženým šancím.
Za celý turnaj patří hráčům pochvala, někteří nás velmi mile překvapili, s jinými jsme naopak již osobně probrali jejich nedostatky, a nezbývá tak než konstatovat, že máme rozhodně na čem pracovat. Naše nasazení v zápasech není zcela optimální, náš výkon začíná být místy až příliš ležérní, což by se nám do budoucna mohlo vymstít. Nechceme rozhodně zaspat na vavřínech a budeme dále v tréninku tvrdě pracovat na tom, abychom byli ještě lepší, než jsme nyní.

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na tréninku.
Honza, Ondra, Jirka, Michal a Kačka

DSC_0114

unnamed (2)
08
Říj

2008čky vyhrály také svůj druhý turnaj!

V neděli 7.10. hráli elévové svůj druhý ligový turnaj, který se konal ve sportovní hale v Kunraticích.

V prvním zápase

image1
08
Říj

Elévové 2009 odehráli druhý ligový turnaj

S novým trenérským složením se Elfové 09 vrhli do bojů ve vyšším koši, do kterého přešli hladce na turnaji předchozím.

Turnaj, který

2009
27
Zář

2009 zvládli první elévský turnaj!

Ročník 2009 vstoupil sobotním turnajem do svých prvních zápasů v kategorii elévů. Hned jak vstoupili na hřiště projevili se zkušenosti, které hráči nasbírali, když hráli