< >
DSC_0114
13
Lis
sdílet článek
Jiří Patočka

Elévové 2007 obdrželi pouze 1 gól!

V neděli 12. 11. 2017 se odehrál již třetí ligový turnaj prvního koše elévů, do kterého jsme s týmem 2007 nastoupili v následující sestavě: Kreibich, Pěnička – M. Pecka, Tandler, O. Pecka, Vorel, Budínský, Tichý, Vostřák, Egrt, Výborná, Zápotocký, Štygler, Novák, Najman, Bohatý, Egrt.

DSC_0077
V prvním zápase nás čekal Chodov, stejně jako v předchozích dvou turnajích. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, nicméně brankář Chodova nás držel v první půli dost na uzdě, a poté, co se soupeř vzpamatoval z našeho úvodního tlaku byla i hra v první půli vcelku vyrovnaná. Po nepřesvědčivém výkonu jsme si v první půli vytvořili náskok 3:0. O pauze jsme si řekli, že není možné hrát zápas na půl plynu a apelovali jsme na zlepšení výkonu našich hráčů. Zlepšení se dostavilo, což se projevilo i na počtu vstřelených branek. Konečný stav utkání byl 10:0. Za toto utkání zaslouží pochvalu především první pětka, která svým výkonem v druhé půli strhla zbytek týmu k zvýšené aktivitě.

DSC_0082
V druhém utkání jsme se poprvé v této sezóně utkali s týmem Prague Tigers White. Soupeř, ač nastoupil v mladším složení než náš tým, působil na hřišti velmi odhodlaně a bojovně, když na každém střídání bylo vidět, že nám nechtějí dát svou kůži lacino. Z naší strany před zápasem padl jediný pokyn směrem k hráčům, a to „nedostat gól“. Bohužel se naplnil ten předpoklad, že hra dozadu v naší podobě byla vcelku povedená, ale hráči zapomněli, že mají i útočit. Herní převahu nad soupeřem tedy nijak zvlášť neukázali na výsledném skóre, když zápas skončil „pouhých“ 4:0 v náš prospěch. I přes bojovnost soupeře, byla naše převaha místy až drtivá, nicméně chyběl nám větší hlad po gólech, proto bylo toto utkání z naší strany rozhodně nejslabší. Cíl v podobě čistého konta byl splněn, ačkoliv gólmani v pár případech museli řešit i těžké situace. Pochvala však za tento zápas náleží především obraně v čele s Alexem, který několikrát sám zastavil soupeřovo přečíslení, když útočníci po ztrátě balónku nestíhali včasné návraty do obranného pásma. Skupinu jsme tedy opět vyhráli, a to s krásnou bilancí 0 obdržených branek a mohli jsme se těšit na finále proti domácímu Start 98.

DSC_0109
Před finálovým zápasem jsme cítili ze soupeře lehké rozpaky, možná proto, že naše prozatím jediné střetnutí v této sezóně dopadlo úspěšně pro naše barvy. Hned v prvním střídání jsme tak využili přílišného ostychu soupeře a šli jsme po pár vteřinách do vedení. Po tomto gólu se tým velmi uklidnil a všichni začali naplno makat a svírat obranný blok zataženého soupeře, který sázel především na brejkové situace. Často jsme v tomto utkání hráli na soupeřově půlce tak, že jsme si posílali balónek okolo bránících hráčů, kteří jenom běhali v bloku a my vyčkávali na vhodnou příležitost k zakončení, což bylo přesně to, co jsme od hráčů chtěli vidět ve všech utkáních a jsme moc rádi, že alespoň ve finále jsme se pár povedených „zámků“ dočkali! Hra ve finále nebyla příliš vyrovnaná, soupeř se na naší polovině většinou moc neohřál a měl pouze pár vyložených šancí. Po jedné z nich se podařilo soupeři i skórovat. S trochou štěstí soupeře a naší drobnou nešikovností jsme tak nedokázali odehrát celý turnaj bez inkasované branky, což je jedinou skvrnkou na opět velmi suverénním výkonu našeho týmu. Finálovou bitvu jsme vyhráli v poměru 6:1, čímž jsme prodloužili naši neporazitelnost na tři ligové turnaje. Za tento zápas chválím všechny za bojovnost a chuť ukázat naši herní kvalitu. První a druhou pětku pak musím pochválit za výbornou hru na půli soupeře, když několikrát na delší časový úsek zamkli soupeřovu pětici před jejich brankařem, což často vedlo k vyloženým šancím.
Za celý turnaj patří hráčům pochvala, někteří nás velmi mile překvapili, s jinými jsme naopak již osobně probrali jejich nedostatky, a nezbývá tak než konstatovat, že máme rozhodně na čem pracovat. Naše nasazení v zápasech není zcela optimální, náš výkon začíná být místy až příliš ležérní, což by se nám do budoucna mohlo vymstít. Nechceme rozhodně zaspat na vavřínech a budeme dále v tréninku tvrdě pracovat na tom, abychom byli ještě lepší, než jsme nyní.

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na tréninku.
Honza, Ondra, Jirka, Michal a Kačka

DSC_0114

divider
elv 2008
16
Led

Elévové 2008 a jejich report z turnaje

Prvním soupeřem tohoto dne jsou Střešovice, kterým ve 3. minutě dáváme první branku, ovšem ve 4. minutě inkasujeme gól a hned v 5. minutě

divider
Elévové 09 19-01-13
15
Led

Domácí turnaj elévů 2009

Plná bříška, líné nožičky a upovídaná ústa. Takto bych mohl klidně reflektovat domácí turnaj elévů 2009, který se konal 12. ledna.

Celá akce nám

divider
Bleci 25.11.2018-DSC_0559
27
Lis

2008 mají další zkušenosti z prvního koše

Nedělní dopoledne 25. 11. 2018. Začal náš první zápas proti Chodovu a hned v 1. minutě po 3 vteřinách prošla střela Lukáše Janoštíka do

divider starší články divider