< >
mlžky 19-01-13 02
14
Led
sdílet článek
Jakub Zalubil

Elévky vybojovaly postup do prvního koše

Aktuální turnaj ligy elévek jsme odehráli ve druhém koši v příjemné tělocvičně ZŠ U Obory v Uhříněvsi. Sešli jsme se ve složení: Anežka Veselá, Ilona Hlavínová, Nela Rusňáková, Ema Kratochvílová, Linda Hrnčířová, Johanka Procházková, Terka Morisáková, Martina Zemanová a Niky Jurečková. V sestavě byly jak tradiční opory, tak dívky na začátku své florbalové kariéry.

IMG-20190114-WA0003

Rozlosování bylo luxusní, začínali jsme až v 11 hodin. Přesto jsme se nevyhnuli tradiční bolesti slabého nasazení a aktivity v prvním zápase. Ten jsme sehráli s Olympem Praha, který jsme v minulém kole porazili vysoko 9:3. Cíl byl tedy jasný, soupeře přehrát a odnést si vítězství. V zápase jsme měli o trochu více ze hry a dostali se do slušného vedení. Pak ale soupeř začal trestat naši nedůslednost v soubojích a jak střelami z dálky, tak důrazem před naší brankou začal stahovat. Dvě minuty před koncem snížil na 6:7. Vzali jsme si time out, stáhli hru na 2 lajny nejzkušenějších, pokusili se nabudit, že budeme důrazní a ještě přidáme gól … Ale soupeř už byl na koni, dokázal nás dostat pod tlak a minutu před koncem vyrovnal na konečných 7:7.

Druhý zápas proti Novému Strašecí tak měl rozhodnout o výsledku skupiny. Při výhře o 3 a víc gólů bychom ji vyhráli, při prohře byli poslední. Naštěstí se holky vzchopily, od první buly začaly důrazněji v osobních soubojích, soupeře dostaly pod tlak a začaly proměňovat šance. Slabší soupeř nám umožnil i občasnou kombinaci, ale do pěkného florbalového projevu nás čeká ještě spousta práce. Holky si zastřílely a konečný výsledek zněl 14:2. Velká gratulace k prvnímu turnajovému gólu putuje Martině Zemanové!

Do finále jsme nastoupili proti pořádajícím Wizards, které těsně vyhrály vyrovnanou druhou skupinu. Prostřídali jsme brankářky, Ilona šla chytat a Anežka Veselá do pole. Od úvodního vhazování bylo jasné, že zápas bude hodně bojovný a bude rozhodovat důraz v soubojích. V této disciplíně se holky naštěstí po celý den postupně zlepšovaly a soupeř na naše napadání jen těžko hledal recept. Povedlo se nám dostat do vedení a dál držet Wizardy na vlastní polovině. Soupeř ale dokázal vyrovnat po velmi tvrdém zákroku na hranici faulu na Johanku za naší brankou. Stále jsme měli více ze hry, soupeře nepouštěli do nebezpečných šancí, a odměnou nám byl premiérový gól Niky Jurečkové – taky velká gratulace! Pojistku na konečných 3:1 přidala Anežka Veselá.

IMG-20190114-WA0002

Věřím, že nás vítězství povzbudí do další práce v tréninku, protože na předvedené hře toho musíme ještě hodně zlepšit. Děkuji holkám za turnaj a všem rodičům za podporu!

 

Kuba

divider
20181110_142230
12
Lis

Starší žákyně ovládly první koš!

Náš tým starších žákyň podruhé v této sezóně v sobotu 10.11.2018 nastupoval v prvním koši s cílem pokusit se obhájit velmi

divider
BA-mlzky _181021
22
Říj

Povedené představení mladších žákyní

Mladší žákyně odehrály v neděli svůj druhý turnaj v sezóně v Krči v PORG hale a svoji konkurenci nechaly daleko za sebou a

divider
st.žákyně
24
Zář

Hladký postup starších žákyň do 1. koše!

Starší žákyně BA se v sezóně 2018/19 opět vrací do soutěže 5+1. První hrací den se představily v Mladé Boleslavi v kombinované sestavě hráček 2004,

divider starší články divider