Dub
Jiří Patočka

Dorostenky jely na Play-off MČR do Ústí

Zdravím příznivce dívčího florbalu,

v neděli holky odehrály dva zápasy předkola play-off ligy dorostenek proti Liberci.

Liberec pro nás nebyl tak úplně neznámý soupeř. Potkaly jsme holky z Liberce v Brně. Tam jsme po velké bitvě vyhrály.

Soupeřky do prvního zápasu nastoupily perfektně připravené a hlavně hodně namotivované. Naše holky si moc dobře pamatovaly, že zápas s Libercem byl drsný a rychlý. A tak vědomí “hlavně neudělat chybu“ je asi trochu svazovalo a to jak byla liberecká branka zakletá, i když to zvonilo několikrát o tyčku nebo břevno, na sebevědomí nepřidalo. Přesto Natka parádně vychytala nájezd a holky bezvadně odehrály oslabení, ve kterém nebylo moc vidět, že jich je o jednu méně. Bohužel ani za dvě přesilovky, které byly odehrané moc hezky, jsme nedokázali vstřelit branku a tak skóre prvního zápasu bylo 2:0 pro Liberec.
To znamenalo, že ve druhém musí holky vyhrát minimálně o dva góly, aby bylo aspoň prodloužení.

Nevím co trenéři s holkama mezi zápasy udělali, ale rozhodně se jim to povedlo ☺
i když při rozběhání to vidět nebylo☺
Do druhého zápasu vlétly našeho holky neskutečně! Po pěti minutách hry vedly 2:0. A i když do konce třetiny liberečanky snížily na 2:1. nechaly se trochu rozhodit a pak téměř celý zápas dotahovaly …
dotáhly to ke konci druhé třetiny, kdy byl stav utkání 3:3
Na tribuně jsme to už moc na velký obrat neviděli. Zápas se hrál ve vysokém tempu a byli jsme zase na začátku, museli jsme vyhrát o dva góly …
Holky to viděly zase úplně jinak ☺
konečně se prosadila druhá pětka. Už stačí jen jeden…
… první pětka ho dává ☺
naděje zase ožívá …
Liberec to rozhodně nevzdává a dokazuje to čtvrtým gólem.
Na tribuně tečou nervy … liberečtí fanoušci nemůžou už téměř fandit a my vlastně už taky ne, ale přeci to nevzdáme, vždyť zítra mluvit nemusíme☺
holky ženeme do dalších a dalších útoků…
… až ve 29minutě se prosazuje Eli a dává svůj dnešní čtvrtý gól!
Stav 6:4 vydrží po mnoha pokusech, z obou stran o změnu, až do konce utkání.

Začíná prodloužení. Obdivujeme výborné výkony obou týmů.
Zcela „objektivně“ si myslím, že naše holky měly více šancí a hru držely na polovině soupeře, ale ten zase nějak zaklel branku.
Je poslední minuta prodloužení a stav se stále nezměnil.
Posledních 15vteřín – naší andílci útočí – Vyšty netrevuje, ale dává Eli, ta z první nedává, ale dorážkou dává gólll !!! radujeme se, rozhodčí odpískali gól – časomíra se ale zastavuje na 10:02.
okamžitý protest Liberce a velká porada rozhodčích – gól NEPLATÍ – už byl po skončení prodloužení – siréna nezazněla, rozhodčí konec neodpískali.
Já vím, že padnul 10:00 nebo 10:01, vím to protože v posledních vteřinách jsme dostali už tolik gólů, že sleduji spíš odpočítávání než hru.
Ale neplatí i kdyby byl v čase.
… jde se na nájezdy

rozhodl první rozstřel – Liberec dává
pak už gól nepadl a tak výhra 6:5 nestačí!

Skóre obou zápasů je 6:7 pro Liberec.

Holky vypadávají …
…vypadávají, ale tenhle zápas si můžou klidně dát za zlatý rámeček, protože byl naprosto LUXUSNÍ.
Na lavičce jsou vidět slzy, ale my na tribuně jsme PYŠNÍ:
– všichni máme doma velké bojovnice, které to nevzdaly po první prohře
– dokázaly, že umí dávat spoustu gólů
– a hrály hezký florbal bez drsných faulů

– a my na tribuně taky nezhrubli jak fanoušci soupeřů

unnamed

Holky – za celou sezónu moc děkujeme. Tuto sezónu jste měli vzestupnou tendenci a hodně jste na sobě zapracovaly.
… i když vždycky to může být lepší ☺

Velký dík patří i trenérům, kteří holkám věnují spoustu svého volného času a mají na ně nervy ☺

tak a ode mě vše ☺
vlastně … těch pár fotek najdete tam co vždycky a tentokrát je tam heslo, které najdete na týmuj.cz ☺

florbalu zdar

Zdeňka Ch.

23558160_1907361799288800_1928609237_o
14
Lis

Starší žákyně na turnaji dominovaly!

Starší žákyně - v sobotu 11.11. jsme hrály v Čelákovicích první zápas proti Prague Tigers, které byly tabulkově silnější než druhý tým proti

137x117_soustredeni
16
Říj

ZMĚNY TRÉNINKŮ

Od dnešního dne dochází ke změnám tréninků v kategorií elévek, mladších žákyň, starších žákyň a dorostenek.   Elévky  - přesun pondělního kondičního tréninku z pondělí na úterý od

06
Říj

Starší žákyně opět druhé!

Druhé ligové kolo zahajovaly starší žákyně s velmi výhodným rozpisem a prvním utkáním až od 11 hodin v dejvické Unihoc Areně. Sestava byla