< >
dorost3
23
Čer
sdílet článek
Jiří Patočka

Dorost v Brně získal zlato!

Kvůli herní praxi všech hráčů jsme v kategorii dorost vytvořili dvě ročníková družstva. Mladší družstvo hráčů narozených 2001 se srdnatě rvalo se svými soupeři a došlo až do čtvrtfinále, kde nestačili na finalistu Tatran Střešovice. „01“ postupně porazili FBC Droždín (7:2), Hippos Ždár nad Sázavou (3:1), Bulldogs Brno Orange (8:2), Wizards DDM Praha 10 (8:2) a FBC Mohlenice (3:2). Mladší kluci pak v Brně podlehli jen týmům hrající příští sezónu KB ligu juniorů Panthers Otrokovice (1:4) a Tatran Střešovice (0:3) a oproti o rok starším klukům předváděli skvělý florbal.

dorost1
To tým 2000 měl ještě o něco větší ambice, které ale možná dostaly nečekanou zápletku již v prvním zápase. V něm jsme prohrávali rychle 0:2 proti Hattricku Brno. Mocně jsme dotahovali a nakonec jsme byli rádi za remízu 2:2, kdy vyrovnávající branka padla těsně před koncem. Možná tato remíza nakopla kluky k skvělým výkonům v dalších zápasech, kdy se s chutí na brankách podíleli všichni hráči. Ve skupině jsme pak porazili FBC Holešov (15:1), TJ Sokol Jaroměř (12:0), FBC Frenštát pod Radhoštěm (13:0) a před play off nás prověřil výběr Rakouska, kde to ze začátku nevypadalo moc dobře, ale nakonec jsme i tento zápas vyhráli, a to v poměru 6:1. V Play off jsme nejdříve narazili na dvě Plzně.

S tou první jsme neměli velké problémy a z turnaje jsme je vyprovodili 13:0. Turnaj v tomto zápase ale skončil pro Vojtu47, který dostal ČK3 do konce turnaje za rvačku. Druhá Plzeň skládající se z hráčů Slavie Plzeň kladla o něco větší odpor. Gólman Plzně dlouho držel naděje svého týmu, ale v závěru jsme rozhodli ve svůj prospěch a vyhráli 5:2. V neděli ráno nás čekalo čtvrtfinále proti Sokolu Brno Gullivers. Velmi taktické utkání moc šancí nenabídlo a dlouho se čekalo na první branku. Tu jsme ve druhé půli vstřelili my a výhru jsme si pohlídali až do konce. Po výhře 3:0 nás čekali Buldoci z Brna. Semifinále jsme začali velmi opatrně a soupeř byl ze začátku lepší. Zápas ale měl podobný průběh jako čtvrtfinále a dlouho byl zápas bezbrankový. Ve druhé půlce jsme udeřili my a vypracovali si náskok 3:0. Postupem zápasu nám docházely síly a Bulldoci svoji šanci vycítili. Dvěma brankami zápas zdramatizovali a daleko nebyli ani k vyrovnání. Jenže naše obrana se skvělým brankářem Danem33 nedovolila už nic a my tak mohli slavit postup do finále.

dorost2

Ve finále jsme se střetli se starými známými z Tatranu. Pražské derby v Brně se odehrávalo ve vysokém tempu i přesto, že oba celky měly v nohách těžké zápasy. Zápas jsme rozehráli lépe my, když jsme dokázali využít výhodu přesilové hry když nás do vedení poslal Filip73. Tato branka trošku obrátila hru ve prospěch hráčů ze Střešovic. Ti nás do konce první půlky přehrávali a zaslouženě zápas převrátili na 3:1. My ale prohrát podruhé ve finále s Tatranem nechtěli a chtěli jsme jim prohru z Mistrovství republiky oplatit. Kluci v sobě našli zbytky svých sil a na hřišti se začali dít divy. Novou krev do žil vlil svým spoluhráčům svou druhou brankou v zápase Filip73. Otěže zápasu jsme převzali my a tlačili se k dalším šancím. Možná tu nejméně nebezpečnou vyřešil nejlépe jak mohl Kuba71 a zápas byl srovnán. Pokračovali jsme v naší aktivní hře a vynutili si trestné střílení. S ním si poradil správně kapitán týmu Kuba29 a poslal nás minutu a půl před koncem do vedení. To jsme stvrdili ještě brankou do prázdné branky a oslavy mohly začít.

dorost3
Kluci v Brně předváděli nejlepší florbal, jaký jsem od nich viděl a i s malým počtem hráčů dokázali za sebou nechat dalších 41 týmů. Tento turnaj sedl všem hráčům a v zápasech to bylo vidět. Důležité bylo samozřejmě týmové pojetí na celém turnaji, které nám pomohlo otočit průběh finále. V play off nám také pomáhali starší žáci Luky40 a Tom78, kteří byli platnými články týmu a na výhře se podíleli dobrými výkony. Rozhodně bych chtěl poděkovat přítomným rodičům za podporu, ale také za pomoc s převozy na zápasy.

dorost4

divider
29314595_2127748973918733_7468520019028121245_n
04
Dub

Dorostenci B vyhráli svoji soutěž!

Letošní sezona skončila pro Dorostence B vítězně, když obsadili ve své soutěži PH+SČ ligy první místo a vybojovali postup do 2. dorostenecké ligy.

divider
dorostB
22
Led

Dorost B přejel soupeře!

V sobotu vyrazili Dorostenci B na 6.kolo PH + SČ ligy. Sraz byl na Hlavním nádraží a potom vlakem do Černošic. Aktuálně držíme

divider
21106839_1761900927183711_5589738119311145739_n
26
Pro

První polovina sezóny dorostenců

V loňské sezóně byla kategorie dorost hodně vidět. Po účasti na republikovém finále se dorost Black Angels umístil na krásném druhém místě

divider starší články divider