01
Úno
Jiří Patočka

Další souboj našich elévů

Dne 28.1.2017 jsme se sešli na turnaji 1. koše elévů v následující sestavě: Ondra Bohatý, Kuba Kreibich, Tom Novotný, Mára Pecka, Ondra Pecka, Domíno Tandler, Fíla Tichý, Luky Vorel, Deniska Výborná, Vojta Budínský, Tom Egrt a Sebík Budín.

První zápas ve skupině nás čekal nám prozatím neznámý soupeř Kutná Hora Orlové. Po ospalé rozcvičce jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře a hned v druhém střídání šel soupeř zaslouženě do vedení.  Od té doby, jako bychom teprve nastoupili do zápasu, vyrovnali jsme hru a začal se hrát florbal. Zlepšenou hrou a dobrým výkonem Ondry Bohatého v brance se nám podařilo skóre do poločasu otočit v náš prospěch, tedy na 2:1. Do druhé půlky jsme chtěli od hráčů zvýšit aktivitu a přidat na počtu střel na soupeřovu branku. Střely přicházely, ale bohužel branku nezasáhla skoro žádná z nich. Naopak Ondra si v brance vybral slabší chvilku, když mu proklouzal pomalý míček pod nohou do branky a skóre bylo srovnáno. Soupeř poté využil zmatku při závaru před naší brankou, z čehož vytěžil vedoucí gól. Bohužel jsme na tento zásah již nedokázali odpovědět, i přes závěrečný tlak, který jsme si vytvořili. Zápas hodnotím vcelku pozitivně, nejednalo se o nijak zvlášť pohledné utkání, ale všichni hráči se alespoň snažili plnit své úkoly, které měly rozdány a to hodnotím mnohem výše než výsledek. Body v utkání: Ondra Pecka 1 gól a 1 asistence, Vojta Budínský 1 gól.

V druhém zápase ve skupině nás čekal domácí Chodov. Opět jsme do zápasu nastoupili ospale, ale kupodivu soupeř na tom byl ještě podstatně hůře. Celá první polovina se hrála na půlce Chodova a jen díky naší slabé koncovce bylo skóre po první půlce 2:0 v náš prospěch. Před druhou polovinou nám bylo jasné, že soupeř hru zlepší. Hráčům jsme kladli na srdce, ať Chodov nenechají hrát dlouho s balónkem a obránci ať nepropadají při napadání. Bohužel hráči nebrali naše rady na vědomí a dostali tři branky jak přes kopírák, kdy nechali soupeře dlouho bez napadání rozehrávat, následně obránce propadl na půlce a soupeř po křižné nahrávce vsítil branku. Náš zmar v začátku druhé půlky dovršila situace, kdy dva naši obránci koukali na skákající balónek a soupeře nechali v klidu dorazit míček do naší branky. Po čtyřech minutách druhé půlky rázem bylo skóre 2:4 a tým byl zralý na ručník. Vzali jsme si timeout, při kterém jsme  nebyli úplně nejmilejší, především já jsem si neodpustil hráčům připomenout, že dělají přesně pravý opak toho, co jsem po nich chtěl. Rozhodli jsme se stáhnout sestavu, neboť jsme věděli, že pokud nechceme jít hrát o sestup proti týmu našich starších parťáků BA 2006, tak musíme vyhrát. Soupeře jsme opět začali tlačit, přicházelo i dost šancí a přibližně dvě a půl minuty před koncem jsme srovnali na 4:4. V závěrečném tlaku se nám však vítězný gól vstřelit nepovedlo, i přes samostatný únik Vojty Budínského, který šel osamocen na golmana soupeře, zápas tedy skončil remízou 4:4 a my věděli, že nás čeká zápas o udržení se soupeřem, kterého bychom si přáli ze všech nejméně, tedy s našimi staršími kamarády z týmu BA 2006. Druhý zápas nelze hodnotit pozitivně, neboť jsme si jím pokazili lepší umístění ve skupině. Hráči vypustili začátek druhé půle, což při výborných kombinačních dovednostech soupeře znamenalo ztrátu celého výsledku. Škoda jen, že jsme nebyli podobně produktivní v první půli, kdy soupeř měl podobně špatnou chvíli v zápase. Body v utkání: Ondra Pecka 3 góly, Luky Vorel 1 gól, Vojta Budínský 1 asistence, Sebastián Budín 1 asistence.

received_1666684556705803

Do zápasu o udržení se v elitním koši se šlo velmi těžce, když jsme do něj vstupovali s vědomím, že jeden z našich elévských týmů, bude muset minimálně pro jedno kolo do nižšího koše. Od hráčů jsme přesto chtěli vidět pohlednou hru s vysokým nasazením, které jsme postrádali v předchozích zápasech. Ale týmy, jako by proti sobě ani nechtěly hrát…začátek zápasu se tak změnil v podívanou, na kterou bylo utrpení pohledět. Všichni hráči se po hřišti ploužili, kombinace veškerá žádná, hra vypadala jako holomajzna v podání mini přípravky, kde se děti přetlačují o míček uprostřed hřiště, no zkrátka člověk nechtěl věřit, že tyto dva týmy před čtrnácti dny hrály proti sobě finále. Do druhé půle jsme nabádali hráče ke zvýšení aktivity, neboť jsme  cítili, že naši starší parťáci opravdu nemají den a mohlo by se nám podařit proti nim uhrát solidní výsledek. Na začátku druhé půle jsme začali diktovat tempo hry a „šestky“ zatlačily k jejich brance. Vytěžili jsme z toho (v mých očích) „pouze“ vedení 1:0 protože Vítek v brance předváděl skvělou práci a držel naše starší parťáky nad vodou. Nepříznivý stav probudil postupně k aktivitě i „šestky“ v průběhu druhé půle se hra začala vyrovnávat, až v jejím samotném konci převzali naši starší parťáci otěže a my jsme jen bránili. Výsledkem byla, i díky výborným zákrokům Kuby Kreibicha na konci zápasu, remíza 1:1. O sestupujícím měla rozhodnout penaltová loterie. Ta došla po dvou zásazích Domína a Jirky Schillera do náhlé smrti. Oba úspěšní exekutoři znovu slavili úspěch a o výsledku tak následně rozhodla Deniska Výborná, přesnou ranou do horního rohu. Tým 2007 tedy vyhrál na nájezdy. Zápas jsme sice vyhráli a udrželi koš, ale velmi nás mrzelo, že na úkor našich klubových parťáků. Radost z naší první výhry nad týmeme BA 2006 tedy měla hořkosladkou příchuť. Body v utkání: Deniska Výborná 1 gól a vítězný nájezd, Tom Egrt 1 asistence.

Celkově turnaj po herní stránce nelze hodnotit pozitivně. Nepředváděli jsme ani zdaleka vše, co je v našich silách, což vyústilo v zápas, který jsme opravdu hrát nechtěli, tedy zápas o udržení proti týmu BA 2006. Sice jsme koš udrželi, ale s podobnými výkony nemůžeme počítat, že budeme hrát elitní koš i nadále. Doufáme, že to byl prostě jen špatný den v podání týmů Black Angels a že výkony obou našich družstev půjdou opět nahoru. Je před námi hodně práce na trénincích!

Osobně bych rád ještě jednou oběma družstvům, všem rodičům, trenérům a Kačce poděkoval za krásné narozeninové překvapení, které mi přichystali před závěrečným zápasem. Opravdu jsem byl moc rád, že se všichni zapojili a atmosféra v hale byla rázem mnohem příjemnější než doposud, když se ani jednomu týmu nedařilo. Zároveň se mi moc líbilo, že i tým 2006 po prohraném zápase o udržení přijal porážku s nadhledem a připojil se k příjemnější, pozápasové oslavě. Všem ještě jednou MOC děkuji, udělali jste mi obrovskou radost!

Honza

2008
16
Lis

2008 bojovali v 2. koši v Unihoc aréně

První zápas byl velice důležitý. A to z jednoho hlavního důvodu, kdy v druhém zápase nás čekal velmi silný Tatran, který nás už

DSC_0114
13
Lis

Elévové 2007 obdrželi pouze 1 gól!

V neděli 12. 11. 2017 se odehrál již třetí ligový turnaj prvního koše elévů, do kterého jsme s týmem 2007 nastoupili v následující

22496885_1310597785736700_469455410_o
18
Říj

Elévové 2007 opět vítězí!

V neděli 15.10. jsme se v druhém turnaji prvního koše,který jsme pořádali v BB Aréně v Letňanech utkali ve skupině se stejnými soupeři