< >
baxstart02
07
Čer
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky „sportovnímu“ vyloučení za nedovolenou výstroj obránce Jakuba Votruby dvě minuty před koncem. Vinohrady v početní výhodě srovnali a prodloužení dokonali obrat.

Přesto se dá hovořit po sezóně povedené. Během pár let se nám podařilo, díky skvělému realizačnímu týmu, přestavět družstvo. Nejdůležitější statistika pro vedení je dlouhodobé umístění A týmu mužů. Rostoucí sportovní výsledky a hlavně Vaše návštěvnost na zápasech jsou pro nás klíčovou zpětnou vazbou.

2013/2014 – postup do 1. ligy
2014/2015 – 10. místo / 24 bodů – udržení 1.ligy v baráži proti Opavě v 5ti zápasové sérii
2015/2016 – 10. místo / 26 bodů – výhra v playdown s Pelhřimovem
2016/2017 – 7. místo / 42 bodů – prohra v semifinále se Znojmem, které postoupilo do Superligy
2017/2018 – 2. místo / 49 bodů – prohra v semifinále s SKV, které postoupilo do Superligy

2017-10-14_19-05-18_2.jpg

Jednání s trenéry probíhalo celý květen. Hlavní body jednání se točili hlavně o vyjasnění pozice vedení klubu k možnému postupu do Superligy. Během celé minulé sezóny se množily spekulace ohledně právě klubového cíle – jestli bychom postup vůbec vzali, kdyby na něj přišlo. Tato atmosféra se přesunula i do kabiny. Pro trenéry je v tomto hledisku nejdůležitější jasně definovaný cíl a cesta za tímto cílem. Sportovní motivace klubu v 1. lize velí vyhrávat co nejvíce zápasů a pokusit se urvat historický postup do Superligy.

Další body jednání probíhali ohledně vyhodnocení přístupu jednotlivých hráčů na všech postech. Vzájemná jednání realizačního týmu a vedení byla korektní a velmi přátelském duchu. Z jednání byl cítit silný týmový duch a vůle táhnout za jeden provaz. Proto není překvapením, že jsme“plácli“ a můžeme oznámit, že duo Tomáš Janeček a Petr Pajer budou i v další sezóně pokračovat. Jako organizační posila bude na pozici manažera A týmu a přímou spojkou mezi týmem a vedením bude hlavní trenér juniorů Jakub Zalubil. Další jednání probíhaly ohledně vyladění procesu letní přípravy s profesionálním kondičním trenérem Mirkem Špalkem. Mirek bude připravovat A tým mužů i A tým juniorů.

2017-10-14_18-24-10_3.jpg

Cílem této sezóny je realizační tým i hráče připravit na superligovou úroveň, tak aby případná adaptace nebyla takovým šokem. Čtyřčlenný realizační tým je v 1. lize ojedinělým úkazem a dokazuje to jak si klub cení svého největšího aktiva – kvalitních hráčů. Péče o hráče bude doplněna o fyzioterapeuta, se kterým právě jednáme.

Důležitým bodem je, že pokud by se nám postup povedl tréninkový proces včetně letní přípravy bude kopírovat ten, který je nastavený dlouhodobě a hráči nebudou přetěžováni na úkor regenerace.

Úkolem vedení bude udržet stávající kádr a především zapracovat na zlepšení pořádání a propagace A týmu v další sezóně. Proto hledáme pomoc na pozici hlavního pořadatele zápasů A týmu mužů. V případě zájmu prosím kontaktujte generálního manažera Jirku Patočku.

Vojtěch Pavlík, prezident klubu

divider
LN
30
Říj

Rozhovor – Lukáš Nekola

Na zápase BLACK ANGELS x EXCELSIOR HAVÍŘOV se s bohatou florbalovou kariérou rozloučil dlouholetý kapitán A týmu Lukáš Nekola. Jako poděkování obdržel zarámovaný

divider
BA_Rozhovor_Úvod
25
Říj

Hněvkovský si zápas s Havířovem užil

Jan Hněvkovský jako správný kapitán vedl svůj tým ve velkém utkání na Podvinném Mlýně. Na zápase ), kde byl oceněn jeho

divider
muži A
23
Říj

Muži na Podviňáku přejeli Havířov

Měla to být bitva o druhou příčku tabulky první ligy mužů, místo toho zápas připomínal spíše exhibici. Bleci byli od začátku jasně lepší,

divider starší články divider