Po prázdninovém týdnu bez tréninků jsme se sešli ve slušné sestavě k dalšímu turnaji. Tréninkový výpadek byl v prvním zápase znát. Postupně se však náš výkon zlepšoval, přestože výsledky tomu neodpovídaly.

x Kobylisy 2:1

Na Kobylisy jsme v tomto ročníku narazili pouze jednou a po nepovedeném výkonu s nimi prohráli. Věděli jsme, že nás čeká houževnatý protivník, který hraje hodně fyzický florbal založený na vyztužené obraně. A přesně toto se od úvodního hvizdu potvrdilo. Soupeř většinou bránil až jen lehce nad polovinou hřiště a nechával nás v klidu rozehrávat. O to složitější pak ale bylo najít místo pro zakončení na jeho zahuštěné polovině. Měli jsme v prvním poločase několik jasných příležitostí, kdy se nám podařilo rychle přejít do brejků. Ovšem ani jednu jsme nedokázali přetavit v branku. První půle tedy 0:0. Řekli jsme si o přestávce, že musíme více střílet shora a celkově být v zakončení pohotovější. Nástup do další fáze utkání byl povedený, kdy jsme vstřelili za sebou dva góly. Pak se hra ze strany Kobylis více otevřela. Oba týmy měly několik šancí na skórování. Soupeři se podařilo snížit. A když jsme ustáli se štěstím jeho závěrečný tlak, tak jsme mohli slavit důležité vítězství. Po utkání jsme si v šatně promluvili. Hráči uměli pojmenovat věci, které naší hře chyběly.

x Bohemians 2:4

Druhé utkání pro nás bylo od počátku úplně jiné. Bohemka na nás doslova vlétla. Presovala nás až za naši branku, neustále napadala rozehrávku. Soupeř byl rychlejší a silnější v osobních soubojích. Nám trvalo několik střídání, než jsme se na tempo zápasu adaptovali. Každopádně prosadit se v útoku bylo velmi složité, protože naši hráči byli neustále pod tlakem a z toho pramenili časté nepřesnosti v nahrávkách, zpracování, v řešení situací. Přesto skončil poločas 1:1. Po půli jsme ovšem inkasovali dvě laciné branky. Po chybě v rozehrávce volného úderu, kdy soupeř ukradl přihrávku a brejk proměnil. Pak si svou jedinou slabší chvilku v zápase vybrala gólmanka. Nicméně v závěru jsme snížili ze standardní situace. Po timeoutu a při powerplay jsme měli velkou šanci, kterou jsme poněkud zbrkle zahodili. Závěrečný nápor už nevyšel a naopak přinesl akorát další branku do naší sítě, když už jsme hráli vabank.

x Panthers 2:3

Díky remíze Bohemky s Kobylisy 3:3 jsme si zahráli o třetí místo s Panthers, kteří nás nedávno pokořili těsně 3:2. A i tentokrát zápas dopadl stejně. Panteři měli v souhrnu rozhodně více ze hry, jsou na míčku silnější. Umí se udržet na útočné polovině a připravit si střelu z dálky, kdy mají vysokou úspěšnost v trefování branky. Postupem času jsme jejich hru přečetli a změnili obranu na 1-2-2, což jim znemožnilo jejich dosavadní hru. Za to tým chválím, protože tuto změnu jsem jim řekl v průběhu hry a oni ji celkem úspěšně ihned dokázali předvést. Přestože jsme tak hráli poprvé v sezoně. Zejména naše první lajna začala být velmi nebezpečná a podnikala rychlé brejky. Tím strhla celý tým a celkově se hra téměř vyrovnala. Výsledek odpovídá předvedené hře. Tentokrát nás soupeř svým tlakem ani nepustil do powerplay. Přesto oceňuji bojovný, pozitivní duch, který vládl na lavičce až do konce utkání.

Závěr: už jsme si to s týmem vyříkali hned po turnaji. Je evidentní, že zaostáváme zejména ve třech činnostech:
1) fyzická kondice – rychlost, dynamika, síla
2) střelba – pohotovost, přesnost
3) rychlý přechod do útoku po zisku míčku v obraně
4) zbytečně přidržovaná rozehrávka, když můžeme hrát už dopředu
U prvního vidím potřebu samostatné přípravy – větší zodpovědnost kluků za kondici. U druhého mimořádné střelecké tréninky – iniciovat by je však měli sami hráči. U třetího a čtvrtého nácvik na tréninku, aby to byl automatismus.

To jsou témata, na kterých budeme dál pracovat. Celkově jsem s výkonem spokojený. U hráčů vidím chuť dál makat.