< >
unnamed
29
Kvě
sdílet článek
Jiří Patočka

2004ky vítězné na TatranCupu!

Rok se sešel s rokem a naši mlži opět nastoupili do bojů v turnaji pořádaném Tatranem Střešovice, který měl tradičně zajímavé složení se spoustou týmů mimo Prahu. Black Angels v kategorii mladší žáci reprezentovali vedle ročníku 2004 ještě hráči ročníku 2005. 2004 nastoupili do turnaje jako obhájci loňského vítězství. A po parádních výkonech zaslouženě zvedli znovu nad hlavu pohár pro vítěze. Jaká tedy byla cesta k titulu?
Sestava vítězů: brankář Dan Fitzsimon, obránci Kuba Kocourek, Vojta Strnad, Míša Mohelník, Déňa Vachulová, útočníci Luky Sůva, Tobi Hejda, Tom Doležel, Vojta Koštialik, Fíĺa Penc, Honzík Belšán, Mára Křemen, Míša Randa, Tom Vancl

unnamed
x Plzeň 8:0
První zápas ve skupině byl jednoznačnou záležitostí. Soupeř byl sice snaživý, ale rozdíl v herním projevu byl obrovský. Pouze neproměňování jasných příležitostí způsobilo, že rozdíl ve skoré nebyl ještě markantnější.

x Mladá Boleslav 1:3
Druhý zápas ve skupině byl jednoznačně herní výpadek celého týmu. Je pravda, že klimatické podmínky na hale Unihoc byly kruté. Dusno holt naše hráče utlumilo více  než soupeře, kterého jsme v sezoně jinak pokaždé porazili. Nakonec bylo zřejmě dobře, že jsme zápas prohráli a mohli jsme si díky tomu vzít ponaučení do play-off. Jsem přesvědčen, že dvakrát za sebou bychom s Bolkou neprohráli…

x Karlovy Vary 7:3
Čtvrtfinále už bylo znovu v naší režii. Soupeř se sice držel do stavu 3:3 a rozhodně to nebyl snadný zápas. Pak jsme ale ještě v tempu přidali a proměnili další šance, které jsme si rychlou kombinací dokázali vytvářet. Obrana začínala fungovat čím dál lépe. V útoku jsme hráli přesně to, co trénujeme celou sezonu. Týmové pojetí naší hry sklidilo úspěch oproti individuálním schopnostem pár hráčů soupeře.

x Znojmo 3:2
Těžký zápas v semifinále s loňským finalistou, který před tím vyřadil Boleslav. Byli jsme po celý zápas sice lepší v kombinaci, tvořili hru, dostávali se do šancí, které jsme však několikrát trestuhodně neproměnili. Soupeř hrozil z brejků. Po jediné hrubce jsme dostali laciný gól, který protivníka nabudil. Museli jsme bojovat proti houževnatému Znojmu až do poslední vteřiny, když 3 sekundy před koncem utkání měl soupeř ještě rozehrávku z velkého brankoviště. Každopádně zasloužený postup do finále.

x Sparta 4:1
Ve finále jsme narazili na tradičního soupeře, který nás v posledním vzájemném ligovém utkání jednoznačně pokořil 6:1. Ovšem náš turnajový výkon zde vygradoval. Troufám si říct, že jsme předváděli úžasný florbal, který přesahoval obvyklou úroveň nejlepších zápasů této kategorie. Spolehlivý výkon v obranné činnosti, který začínal už od skvěle napadajících křídel. Obranná i útočná hra v pojetí celé pětky. Výborný brankář, který chytil samostatný nájezd. A v útoku pohotovost, kreativita, důraz. Sparta byla skoro celou dobu pod tlakem. Nebezpečné hráče soupeře jsme dokázali pokrýt, zdvojovat, střely blokovat. Sousta slibných šancí ještě zůstala nevyužita. A pak už jen ten nejsladší okamžik, když zazní závěrečná siréna a všichni naskáčou na gólmana :-)

Závěr: celý tým počínaje brankářem přes obránce po útočníky i hráče, kteří se do hry dostali méně, táhl za jeden provaz, což je základ úspěchu. Nebudu rozebírat výkony jednotlivých hráčů, protože konečný výsledek je práce všech, mohu ale říct, že všichni zahráli to nejlepší, co jsme od nich za celou sezonu viděli. Byla radost koučovat takový tým. Děkujeme hráčům i rodičům.

Trenéři Tom a Jirka

unnamed (1)

divider
strzi2
21
Zář

Starší žáci WHITE postupují!

Nadšení z postupu, které přineslo naše vítězství v prvním turnaji nové sezony, vystřídaly obavy. Přečtěte si o prvních zápasech stržů WHITE v tomto

divider
strzi16.9
18
Zář

Strži Black uhájili košovou příslušnost

První turnaj nové sezóny vždy přináší velké očekávání, jak na tom kdo v porovnání s ostatními soupeři bude. Bohužel jsme do Mladé Boleslavi

divider
mlzi
21
Čer

Mlži 2004 přivezli z Brna stříbro!

Na oblíbený turnaj do Brna jsme odjížděli povzbuzeni vítězstvím na Tatran cupu, takže cíle nemohli být nízké.

číst článek

divider starší články divider